Лікарі
Лікарі Shutterstock

Україна першою у світі навчилася прогнозувати тяжкість перебігу COVID-19 – НАНУ

  Читайте по-русски
  Досі було незрозуміло, чому один пацієнт одужує за 7-10 днів, а інший – може потрапити в залежність від кисню

  Українські науковці вперше у світі довели зв'язок між рівнем позаклітинної ДНК у крові пацієнта та тяжкістю перебігу коронавірусної інфекції. Як заявили у прес-службі НАН України, такий прогностичний критерій буде корисним для лікарів, аби передбачати розвиток COVID-19 у кожного окремого хворого.

  За словами завідувача відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктора Досенка, сьогодні медики не мають змоги прогнозувати, як хвороба розвиватиметься у конкретного пацієнта. Зокрема, незрозуміло, чому один пацієнт одужує за 7-10 днів, а інший – може потрапити в залежність від кисню на місяць.

  "Тому всім лікарям вкрай потрібен якийсь прогностичний критерій. Мені приємно повідомити: ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим вищий він, то гірший прогноз), і довели це, до речі, першими в світі", – зауважив Досенко.

  Він пояснив, що в пацієнтів, які потрапляли до лікарні в різному стані, брали кров для визначення рівня позаклітинної ДНК. І саме днями були отримані остаточні результати.

  "Усе, що треба людям, щоб буквально в перший день хвороби передбачити, наскільки важким буде її перебіг і, відповідно, які препарати слід приймати, – здати кров на визначення рівня позаклітинної ДНК", – запевнив вчений.

  Нагадаємо, другу добу поспіль в Україні фіксують 10 тисяч нових хворих на коронавірус.

  Попередній матеріал
  З артилерійськими системами і ракетами: Велика Британія спеціально для України спроєктує нові катери
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, коли вакцина від COVID-19 з'явиться на комерційному ринку
  Loading...