20 серпня дані 235 млн користувачів Instagram, YouTube і TikTok виявились у вільному доступі через незахищеність бази даних. Про це повідомляє Comparitech.
За даними компанії, кожен п'ятий запис містив номер телефона або адресу електронної пошти. Багато записів висвітлили справжні імена, адреси, рівні залученості та аватари користувачів.
Попри те, що дані користувачів знаходяться у вільному доступі, такий метод збору інформації заборонений в Instagram, YouTube і TikTok. Окрім цього, об'єми опублікованих даних роблять користувачів більш уразливими до кібератак. Головним чином такий аналіз персональних сторінок використовується у маркетингових та шахрайських компаніях. Зображення та інші дані профілю можуть бути використані для створення фейкових облікових записів. Як повідомляє Comparitech, ці акаунти нарощують підписників, а потім через них поширюють дезінформацію.
"Ці дані, ймовірно, будуть більш потрібними спамерам та кіберзлочинцям, що проводять фішингові кампанії. Інформація просочилась у вигляді структурованої бази даних, що робить її дуже цінною, ніж кожен окремий профіль, що знаходиться у вільному доступі", – коментує редактор Comparitech.
У 21 столітті протидія кіберзлочинам надзвичайно важлива для кожної країни. Раніше 5.UA розповідав про наміри США виділити Україні $38 млн кібербезпеку.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!