Фото nytimes.com

У США вчені винайшли прозору деревину

Дослідники сподіваються, що в майбутньому нова технологія замінить скло та пластик

Команді вчених із Мерілендського університету (США) вдалося обробити шматок деревини таким чином, щоб майже повністю позбавити його кольорових домішок, пише Bird In Flight з посиланням на The New York Times.

За словами дослідників, для цього деревину протягом двох годин варили у ванні з водою, гідроксидом натрію та іншими хімічними речовинами.

Один з науковців – Льян Бін Ху – розповів: "Чесно кажучи, ми самі були здивовані тим, наскільки високого ступеню прозорості нам вдалося досягти. Цілком можливо, в певних сферах застосування ця технологія зможе повністю замінити скло та інші оптичні матеріали".

У публікації зауважують, що "прозоре дерево" серед іншого можна було б використовувати для створення вікон: порівняно зі склом, що має доволі високу теплопровідність, деревина могла б виконувати функцію ізоляції набагато надійніше.

Поки що вчені можуть застосовувати технологію знебарвлення, тільки працюючи з невеликими шматками дерева, розмір яких не перевищує 5×5 дюймів, тому найближчим часом вони будуть вдосконалювати процес і сподіваються навчитися використовувати його з великою кількістю деревини.

Як повідомляв 5.ua, у серпні 2015 року на 3D-принтері вперше надрукували прозоре скло

Попередній матеріал
"В мене одне громадянство" - Джамала відповіла на пропозицію окупантів стати росіянкою
Наступний матеріал
Савченко привітала Джамалу із перемогою

"Для сміливців": у Китаї побудували прозорий міст зі скла (фото)

Музей скла в Китаї

Найстаріше дерево Великої Британії віком 5 тис. років змінило стать