flickr.com

У Копенгагені встановлять "розумні" світлофори, які розпізнаватимуть велосипедистів

  Прилади також дозволять скоротити час руху автобусів

  Влада Копенгагена (Данія) заявила про намір скоротити середній час, який велосипедисти витрачають на пересування містом, на 10%. Для досягнення цієї мети влада має намір встановити на вулицях міста 380 "розумних" світлофорів, які розпізнаватимуть велосипедистів і робитимуть їхній рух пріоритетним. Перевагу також матимуть автобуси, пише N+1.

  Подробиці проекту не уточнюються. Його реалізують у рамках масштабнішої програми вартістю 6,2 млн євро, покликаної підвищити привабливість громадського транспорту і велосипедів для мешканців Копенгагена. Кінцевою метою цієї програми є вихід Копенгагена на нульовий баланс викиду вуглецю до 2025 року.

  Очікується, що "розумні" світлофори дозволять скоротити час руху автобусів за маршрутом на 5-20%. Автобуси передаватимуть світлофорам дані про своє місцезнаходження, напрямок і швидкість руху, а також кількість пасажирів. На основі цих даних світлофори зможуть збільшувати час світіння зеленого сигналу на 8-30 секунд.

  Видання додає, що в рамках екологічної програми влада Копенгагена раніше вже організували кілька велосипедних маршрутів, де для велосипедистів діє "зелена хвиля". Якщо велосипедист їде таким маршрутом зі швидкістю близько 20 км/год, він може жодного разу не зупинитися на світлофорі.

  Як повідомляв 5.ua, перший український електробус для тестових випробувань вийшов на дороги Львова. 

  Попередній матеріал
  У ВР повідомлять, що коаліція нібито існує, а кулуарно "вирішать свої питання" - експерт
  Наступний матеріал
  "Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" $30 млрд
  Теги:
  Loading...

  Проїхатися "без рук": електрокари Tesla Model S оснастили автопілотом (відео)

  Tesla представила свій новий електрокар Model X

  Українці проїхали понад 3 тис. км на переобладнаному під електрокар "Запорожці"

  Киянин потрапив до рейтингу найуспішніших молодих європейців від Forbes