science.actualno.com

Український наносупутник PolyITAN-2 запустять у космос

Нині пристрій відправили в Нідерланди для завершального етапу робіт

Фахівці НТУУ "КПІ" створили наносупутник для освітнього, наукового та технологічного застосування PolyITAN-2. Пристрій сконструювали в рамках міжнародного проекту QB50, а в березні 2017 його буде запущено у космос. Про це повідомляє "Платформа".

"PolyITAN-2 – наносупутник вагою 1,9 кг. Назву отримано з комбінації слова "політехнічний", так як його розробили в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", абревіатури "технологічний автоматичний наносупутник". Загалом це інтелектуальний робот, здатний заряджатися самостійно і на великих відстанях транслювати інформацію про нижніх шарах атмосфери – термосфери та іоносфери. Вся отримана інформація буде записуватися в архів бортового процесора, передаватися на Землю і розсилатися в банки даних декількох інших університетів, що беруть участь в проекті", – йдеться в повідомленні.

Нині пристрій відправили в Нідерланди для завершального етапу робіт. Запуск місії в космос запланований на 9 березня 2017 року з Оренбурга за допомогою американської ракети-носія. Одночасно на низьку навколоземну орбіту відправлять групу з 47 малих супутників, функціонування яких триватиме три місяці.

Новий проект фінансує Єврокомісія в рамках сьомої Рамкової програми з розвитку наукових досліджень і технологій. Зокрема, PolyITAN-2 отримав $35 тис. від Kalinin Invention Fund. Корисне навантаження для PolyITAN-2 — FIPEX (Flux-Ф-Probe Experiment) — структурний елемент для дослідження концентрації таких частинок, як атомарний і молекулярний кисень, азот і ксенон, як складові низькою термосфери, розробив Технологічний інститут Дрездена.

Як зазначається, це вже не перший наносупутник, створений в "КПІ". Вдвічі менший PolyITAN-1 запустили 19 червня 2014 року ракетою-носієм "Дніпро". Апарат може працювати на висоті 650-710 км кілька років. Його завданням було відпрацювання режимів польоту; створення і дослідження сонячних датчиків для малих космічних апаратів; перевірка енергетики розроблених в університеті сонячних джерел живлення; дослідження впливу космічного простору на роботу електронних підсистем супутника; вивчення функціонування систем GPS оригінальної конструкції. Зараз ведеться робота над наноспутником "PolyITAN-3".

Як повідомляв 5.ua, 5 грудня 2016 році у Франції успішно запустили ракету-носій "Вега" з українським двигуном.

Попередній матеріал
Знімальна група "5 каналу" стала свідками ворожого обстрілу біля Пісків
Наступний матеріал
Президент: Український суд стане більш відкритим, а головне – професійним і некорумпованим
Теги:
Loading...

Ракета з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google

У NASA підтвердили запуск ракети, у розробці якої брали участь українські вчені

Молодий геній-інженер: Український студент створив екзоскелет, що збирає нагороди по всьому світу

Не має аналогів: В Україні винайшли унікальний газодетонаційний міномет