Рожевий сніг у горах
Рожевий сніг у горах flickr.com

Сніг в Альпах став рожевим

  Читайте по-русски
  Затемнення альпійських льодовиків пришвидшує їх танення

  Учені із Італії намагаються дослідити загадкове "порожевіння" альпійських льодовиків і зв'язок цього явища зі зміною клімату. Про це пише BBC News.

  Зміну кольору снігу викликала мікроскопічна водорість Ancylonema nordenskioeldii, яку зазвичай можна зустріти у Гренландії.

  У Гренландії водорість Ancylonema nordenskioeldii в основному зустрічається в так званій Темній зоні на заході острова, де спостерігається масове танення льоду. На думку дослідників, це не випадково.

  Учені розповідають, що сама по собі водорість не небезпечна, однак вона спричиняє затемнення снігових покровів, що пришвидшує їх танення. Зазвичай білий сніг і лід відбивають майже 80% сонячної радіації. Будь-яка зміна кольору, зокрема через водорості, збільшує поглинаючу здатність снігового покриву й активізує танення. Тоді виникає зворотний зв'язок: танення сприяє росту водоростей, покращуючи їх постачання водою і повітрям.

  Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

  Новий феномен виявлений на льодовику Мортераш у Швейцарії. Порожевіли також італійський льодовик перевалу Гавія на висоті 2618 метрів над рівнем моря і частково льодовик Презена, знаменитий своїм гірськолижним курортом.

  Зараз учені намагаються дати оцінку впливу цих факторів на зміну клімату. Однак поширення водоростей може бути пов'язано з присутністю на льодовиках пішоходів і лижних підйомників.

  Нагадаємо, наприкінці травня в Антарктиці через інші мікроскопічні водорості сніг став зеленим.

  Попередній матеріал
  Смолій розповів, хто, імовірно, причетний до тиску на НБУ і його керівництво
  Наступний матеріал
  Сильний вітер, грози і зливи: рятувальники попереджають про погіршення погоди в Україні
  Loading...

  На Львівщині на початку літа засніжило: фото

  У Карпатах намело до 40 см снігу

  Літо, привіт: Карпати засипало снігом

  Карпати знов засніжило – де випало 15 сантиметрів снігу

  У Карпатах і на Львівщині присипало снігом – коли в Україні чекати травневого тепла

  Київ та кілька областей України засипало снігом – фото та відео