Троянда-акумулятор naked-science.ru

"Рослина-кіборг": шведські вчені перетворили квітку на акумулятор

Квітка троянди, яка увібрала в себе спеціальний провідний полімер, перетворюється на ефективний накопичувач енергії

Науковці зі шведського Лінчепінгского університету змогли сформувати всередині троянди дроти та перетворили її на пристрій, який може запасати енергію. Про це повідомляє Naked-Science.

"Першу свою "рослину-кіборга" Магнус Йонссон (Magnus Jonsson) і його колеги з Лінчепінгського університету отримали ще в 2015 році. Тоді їм вдалося знайти рідкий полімер, який достатньо добре проводить струм, є хімічно інертним і нетоксичним для рослини, не забиває "судини" його ксилеми", – йдеться в матеріалі.

Цим полімером був PEDOT (полі-3,4-етілендіокситіофен): вчені дозволили стеблу троянди "поглинути його і сформувати "дроти". Дослідники тоді розповіли, що до квітки були підключені дроти і затвор, які перетворили її на транзистор.

У своїй новій роботі шведські вчені вперше демонструють "рослину-кіборга" з потенційно корисним застосуванням. Їм вдалося вдосконалити розчин PEDOT – тепер рідкий провідник розподіляється по всій рослині, а не залишався тільки в певних ділянках стебла. Також новий полімер ETE-S демонструє у десятки разів вищу електропровідність.

"Вивчивши його розподіл, вчені помітили, що ETE-S накопичується між стінками і мембранами рослинних клітин. Це дозволило їм розглядати "дроти" ETE-S як електроди, а тканини самої рослини – як розчин електроліту між ними. Квітка троянди, що увібрала в себе провідний полімер, підключалась до мініатюрних іоністорів та перетворювалась на ефективний накопичувач енергії. "Ми могли перезаряджати троянду сотні разів без втрати продуктивності", – цитує видання слова авторів розробки.

За словами шведських науковців, енергії у такій рослині цілком достатньо для того, аби живити, наприклад, польові сенсори для моніторингу навколишнього середовища. Втім, спочатку Йонссону з колегами доведеться довести, що уся система працює в живій, а не зрізаній рослині, і не надто шкодить їй.

Як повідомляв 5.UA, людський мозок виробляє фруктозу і перетворює енергетичний запас у цукор.

Дивіться також фото на тему:

Свято кольорів під кінець зими: у Київському ботсаді розквітли азалії – фото

Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії
Азалії та камелії

Попередній матеріал
ГПУ викрила аферу керівництва "Дельта банку" на 850 млн грн
Наступний матеріал
Ворожі снаряди розтрощили КамАЗ і трактори агрохолдингу – фото

Мозок людини виробляє фруктозу – науковці

Вчені дали назву новій планеті Сонячної системи

На Землі знайшли сьомий континент

Стало відомо, скільки мільярдів людей користується мобільним зв'язком