youtube.com

Пам’яті засновника Apple: 10 маловідомих фактів про Стіва Джобса

Свого часу Джобса вигнали із ним же заснованої компанії Apple

Сьогодні, 5 жовтня 2016 року, виповнюється 5 років від дня смерті американського підприємця, засновника корпорації Apple і винахідника Стіва Джобса. 5.ua зібрав 10 і ще 3 цікаві факти про IT-революціонера, який любив порушувати правила.

1. Не винахідник, але талановитий менеджер

Стів Джобс не був винахідником й конструктором першого персонального комп'ютера Apple, його створив Стів Возняк. Але Джобс дав ідею ПК життя. Проект без нього, імовірно, провалився б.

2. Еволюція Apple

Компанію Apple Computer 20-річний Стів Джобс заснував 1 квітня 1976 року в гаражі.  Автором більшості розробок був Возняк, тоді як Джобс виступав маркетологом.  Вже через 10 років після заснування Apple стала одним із лідерів ринку персональних комп'ютерів, що оцінювалася в $2 млрд  та нараховувала вже не 2 людини, а 4000 робітників. Протягом багатьох років Джобс не мав жодної керівної посади в компанії, хоча мав у своїх руках усю повноту влади.

3. Покинута дитина

Джобс народився 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Рідна мати Стіва, 17-річна студентка, після народження віддала дитину в прийомну сім'ю.

4. Юний талант

Вже у 12 років компанія Hewlett-Packard запросила Джобса попрацювати на канікулах. Там хлопчина познайомився з майбутнім співзасновником Apple Стівеном Возняком.

5. Бідний студент

Щоб вижити під час навчання у коледжі, майбутній мільярдер жив у гуртожитку, здавав пляшки й ходив на безкоштовні недільні обіди до кришнаїтського храму.

6. Зародки хакерства

Разом із друзями Стівом Возняком і Джоном Дрейпером займався першим "хакерством", зламував телефонні автомати й мережі, аби дзвонити безплатно.

7. "Пошуки себе" в Індії

У 1975 році разом із другом із Рід-коледжу і, пізніше, першим співробітником Apple Даніелем Коттке, у пошуках духовного просвітлення поїхав до Індії, звідки повернувся буддистом із поголеною головою і у традиційному індійському одязі.

8. Вигнанець

Втративши владу в боротьбі з радою директорів 1985 року, Джобс був звільнений з Apple і організував NeXT. В 1996 році Apple придбав NeXT, а Джобс повернувся в компанію, яку співзаснував, і пробув її CEO з 1997 по 2011 роки. Річна зарплата Джобса після повернення в Apple становила $1.

9. Один із розробників плеєра iPod

2001 року Джобс представив перший плеєр iPod. Через кілька років продаж iPod став основним джерелом доходу компанії. Він також є одним із розробників винахідників персонального комп'ютера Macintosh, що базувався на графічному інтерфейсі та використовував мишу.

10. Хвороба

2004 року лікарі виявили в нього рак підшлункової залози, що є невиліковним. Але згодом Стіву вчасно зробили операцію, й він продовжив працювати в компанії Apple. У квітні 2009 року Джобс переніс пересадку печінки. 5 жовтня 2011 року, після тривалої хвороби у віці 56 років співзасновник корпорації Apple Стів Джобс помер.

11. Фільми на згадку

Стів Джобс став одним із героїв художнього фільму "Пірати силіконової долини" (1999).  Незадовго після його смерті була видана книга "Стів Джобс" — перша та єдина офіційна біографія Стіва Джобса. У 2015 році була випущена екранізація книги. А до того в 2012 році була випущена документальна стрічка "Стів Джобс. Втрачене інтерв'ю", яка вміщає інтерв'ю Стіва від 1995 року.

12. Плагіат промови

На початку серпня 2011 року в іноземній пресі викликала бурю обурення викрадена Раїсою Богатирьовою промова Стіва Джобса. 28 червня 2011 року, під час виступу перед випускниками Києво-Могилянської академії чиновниця використала цілі шматки з промови Джобса перед випускниками Стенфорду у 2005 році.

13. Пам'ятник в Одесі

5 жовтня 2012 року в Одесі був відкритий пам'ятник Стіву Джобсу. Пам'ятник відкритий в першу річницю смерті Стіва.

Попередній матеріал
Фурса пояснив, чому в Україні десятки років існує мораторій на продаж землі
Наступний матеріал
Європарламентарії написали звернення до Путіна та керівництва ЄС з вимогою звільнити Сущенка
Loading...

Аромат нових продуктів Apple: У продажу з'явились тематичні свічки

У Apple відсудили більше $302 млн

Найбільші ІТ-компанії світу розробляють штучний інтелект: Apple – поза грою

Стало відомо, про що не сказала Apple на презентації iPhone 7 і Apple Watch 2

В Україні офіційно дозволили користуватися iPhone 7

Користувачі iPhone 7 виявили в смартфоні "гучний" недолік