З "Байконуру" успішно стартував космічний корабель нової модифікації "Союз МС"

На борту корабля перебуває і новий екіпаж, до складу увійшли росіянин, американка та японець

Ракета-носій "Союз-ФГ" з першим космічним кораблем нової серії "Союз МС" вранці 7 липня стартувала з космодрому "Байконур" у Казахстані. Про це повідомляє УНІАН.

Зазначається, що старт ракети-носія відбувся о 4:36 за київським часом. Приблизно через 9 хвилин після старту космічний корабель відокремився від ракети-носія, вийшов на орбіту і взяв курс на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Як очікується, космічний корабель "Союз МС" пристикується до російського сегменту МКС 9 липня о 7:12 за київським часом. Корабель повинен доставити на Міжнародну космічну станцію новий екіпаж чергової експедиції.

Експедиція триватиме 115 діб. У рамках польоту екіпаж здійснить серію експериментів, зокрема біолого-медичного характеру. Зокрема, передбачається провести серію досліджень для спільного російсько-американського експерименту Spaceshift.

Також у рамках місії передбачається провести льотні випробування нового корабля, що включають в себе відпрацювання нових систем: бортової радіотехнічної системи, комбінованої рухової установки, системи управління рухом і навігацією і телевізійної системи.

Повідомляється, що до складу експедиції входять росіянин Анатолій Іванишин, американка Кетлін Рубенс і японець Такуя Онісі. Варто зазначити, що для Рубенс і Онисі це є першим космічним польотом, а Іванишин полетів у космос вже вдруге – вперше він побував на орбіті в 2011-2012 роках і провів там 165 діб.

Як інформував 5.ua, 5 липня космічний апарат "Юнона", завданням якого є дослідження Юпітера, успішно досягнув орбіти цієї планети. Щоб досягти Юпітера, космічному апарату вартістю $1 млрд знадобилося п'ять років.

Згодом NASA опублікувало звукозапис космічного апарату "Юнона" з виходу на орбіту Юпітера.

Попередній матеріал
"Бурштинова мафія": суд ухвалив рішення про арешт 5 організаторів злочинної схеми
Наступний матеріал
Детективи НАБУ заявили про розкриття злочинного угруповання у "газовій справі" Онищенка

NASA опублікувало звукозапис космічного апарату "Юнона" з виходу на орбіту Юпітера

Космічний зонд "Юнона" вийшов на орбіту Юпітера після 5-річної подорожі

Китайці призначили дату проведення першого у світі експерименту з квантової телепортації з космосу

Астронавт NASA опублікував фото полярного сяйва з космосу