Китайці призначили дату проведення першого у світі експерименту з квантової телепортації з космосу

  Запуск здійснять з найбільшого космодрому країни Цзюцюань

  У середині серпня 2016 року Китай запустить супутник, за допомогою якого планується проведення першого у світі експерименту по здійсненню квантової телепортації на відстань понад 1,2 тисячі кілометрів. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на видання South China Morning Post.

  Зазначається, що запуск апарату буде здійснено за допомогою ракети-носія Long March 2D з найбільшого космодрому країни Цзюцюань, що розташований в автономному районі Внутрішня Монголія. За допомогою супутника вчені планують провести низку квантових експериментів.

  Як стало відомо, одним із найбільш амбітних серед них вважається досвід щодо здійснення квантової телепортації між землею і космосом на відстань більше 1,2 тисячі кілометрів станціями в Делінхе і в Ліцзяні (або Наньшані).

  Для цього китайці збудували наземну лінію зв'язку довжиною близько тисячі кілометрів.

  Повідомляється, що на першому етапі дослідів вчені збираються перевірити надійність криптографічного зв'язку між Пекіном і Віднем, посередником в якій виступить навколоземний супутник. На другому етапі вчені через супутник здійснять квантову телепортацію фотонів між станціями в Делінхе і в Ліцзяні (або Наньшані).

  Як зазначено, відстань між цими пунктами перевищує 1,2 тисячі кілометрів. Крім того, заплановані досліди з передачі сигналів між Місяцем і Землею. 

  Нагадаємо, 22 червня ракета з українським двигуном успішно вивела на орбіту європейський супутник. Запуск провели з екваторіального космодрома Куру у Французькій Гвіані.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: бойовики на Донбасі відкрили вогонь з важких артсистем 152 мм
  Наступний матеріал
  Об'єднана коаліція в Сирії знищила дрон США, щоб технології не опинилися в руках ІДІЛ

  Космічний зонд "Юнона" вийшов на орбіту Юпітера після 5-річної подорожі

  Індія вивела на орбіту рекордну кількість супутників

  NASA опублікувало орбітальні фото і відео урагану "Патрісія"

  Ракета з українським двигуном успішно вивела на орбіту європейський супутник