Moderna, вакцина від коронавірусу
Moderna, вакцина від коронавірусу Shutterstock

У Moderna визнали, що з часом захист від вакцини слабшає – яку альтернативу пропонують

  Читайте по-русски
  Проведення ще одного – третього щеплення – дає змогу нівелювати зниження рівня захисту

  Свіже випробування вакцини проти коронавірусу від компанії Moderna показало, що отриманий захист із часом поступово слабшає, вказуючи на користь бустерного щеплення (третьої дози вакцинації).

  Результати дослідження опублікувала агенція Reuters із посиланням на президента Moderna Стівена Хоге, передає УП.

  Як з'ясувалося, компанія Moderna порівняла ефективність вакцини у понад 14 тис. добровольців, які отримали щеплення протягом липня-жовтня 2020 року. Дослідження показало вищий рівень інфікування серед людей, яких було вакциновано близько 13 місяців тому, порівняно з тими, кого прищепили 8 місяців тому.

  Показово, що дослідження проводили з липня по серпень, коли переважав штам коронавірусу "Дельта".

  Результати дослідження. Протягом липня-серпня було виявлено 88 випадків інфікування коронавірусом серед тих, хто отримав два щеплення пізніше, порівняно з 162 випадками серед тих, хто вакцинувався торік. Серед усіх них тільки 19 було визнано серйозними – це стало ключовим критерієм при оцінці ослаблення захисту.

  За словами президента компанії, це тільки одна оцінка, втім, з огляду на осінньо-зимовий період, очікуваний вплив ослаблення імунітету становитиме 600 тисяч додаткових випадків захворювання на COVID-19. Деякі з них потребуватимуть госпіталізації. 

  Водночас бустерна вакцина здатна збільшувати нейтралізуючі антитіла до рівнів навіть вищих, ніж після другої дози.

  Рейтингова агенція Reuters зазначила, що ці дані різко контрастують з даними кількох недавніх досліджень. Ті показували, що захист вакцини Moderna триває довше, ніж в аналогічної – Pfizer. Тоді таку різницю в імунній відповіді пов'язували з більш високою дозою інформаційної РНК (мРНК) Moderna і трохи тривалішим інтервалом між першим і другим щепленнями.

  Як повідомляв 5.UA, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прокоментував заяву компанії Pfizer про необхідність третьої дози препарату. Чи щеплюватимуть українців третьою дозою вакцини – стане відомо після відповідної рекомендації ВООЗ.

  Попередній матеріал
  У ЄС обговорять створення військово-консультативної та навчальної місії в Україні
  Наступний матеріал
  Лукашенко помилував 13 людей: правозахисники назвали імена
  Loading...