"Меч Вікінга"
"Меч Вікінга" 5 канал

"Меч Вікінга": тисячолітній український артефакт востаннє показали перед початком реставрації

У Мінкульті нагородили співробітників СБУ, що викрили велике міжнародне угрупування контрабандистів, які намагалися вивезти артефакт

Співробітники СБУ, які викрили міжнародну групу контрабандистів – торговців предметами старовини, нагородили у Міністерстві культури. Зловмисники намагалися незаконно перевезти до Естонії "Меч Вікінга", якому близько тисячі років. У вівторок, 14 березня, його востаннє продемонстрували перед початком реставрації.

Це була коштовна зброя, яку тримали в руках представники еліти: князь, бояри, старші дружинники, тому кожна із цих знахідок являється безцінною. Як то кажуть, цінність його в безцінності", – історик Олександр Моця розповідає про "Меч Вікінга". Не дивно, що на раритет полювали чорні археологи. Повернути артефакт в Україну вдалося торік завдяки співробітникам управління СБУ у Рівненській області.

"Завдяки великій, титанічній роботі співробітників СБУ та інших органів у нас вперше практично за всю історію розкрито велике міжнародне угрупування контрабанди", – прокоментував міністр культури Євген Нищук.

Операцію із затримання контрабандистів розробляли понад рік. Безпосередньо затримували зловмисників Олександр Бейко з напарником. Нині вони отримують нагороду від міністра культури.

Олександр Бейко розповідає: загалом разом із колегами з СБУ та Національної поліції затримали п'ятьох громадян України та ще двох білорусів, причетних до вивезення "Меча Вікінга". Правоохоронці з'ясували: група контрабандистів діяла щонайменше п'ять років, тож вивезла з України чимало раритетів.

За наявності достатнього фінансування реставрація "Меча Вікінга" триватиме близько року.

За яких умов виявили "Меч Вікінга" та чому він міг і не повернутися до України – дивіться у сюжеті:

Марічка Кужик, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Пішли боронити Україну, не чекаючи повісток: бійці добровольчих батальйонів зібралися на Майдані
Наступний матеріал
Як в Україні вперше відзначали День добровольця: мирна хода, панахида на Хортиці, музика оркестру
Loading...

Затримання учасників блокади у Кривому Торці: яка нині ситуація та як реагує Україна

Меч вікінга прибув з Естонії до України

Луганський зброяр викував унікальний меч на честь свого діда