Twitter / Supreme Sxvxge

"Кривавий Місяць": у січні українці зможуть побачити незвичайне затемнення

Наступне подібне затемнення відбудеться лише за три роки

У ніч на 21 січня можна буде побачити рідкісну астрономічну подію – Місяць зафарбується в іржавий відтінок і здаватиметься значно більшим, ніж зазвичай. Це станеться під час повного місячного затемнення, яке також збігатиметься з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі, передає Science Alert.

Усі фази затемнення поталанить побачити мешканцям Північної та Південної Америки. У другій половині ночі (21 січня) затемнення частково буде помітним в Африці та Європі, зокрема і в Україні.

Очікується, що початок напівтіньового затемнення в Україні відбудеться о 4:37 за Києвом, а початок повного тіньового затемнення – о 6:41. При цьому максимальну фазу варто чекати близько сьомої години ранку, коли над Україною вже зійде Сонце. Помітити його можна буде лише якщо небо буде безхмарним.

Науковці пояснюють: незвичне забарвлення Місяця під час затемнення спричинене розсіюванням і заломленням сонячного світла крізь нашу атмосферу, коли Місяць проходить через тінь Землі під час повного місячного затемнення. 

Зазвичай щороку відбувається від 2 до 5 місячних затемнень. Однак цьогорічне – незвичайне. Супутник нашої планети буде в перигеї, тобто Місяць перебуватиме у найближчій точці до Землі на своїй орбіті і виглядатиме значно більшим, ніж зазвичай. Наступне подібне затемнення відбудеться лише за три роки – у 2022-му. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Кривавий місяць": як відбувалося унікальне місячне затемнення – неймовірні фото

/
/
Місячне затемнення_кривавий місяць
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кабмін оголосив про реогранізацію скандального вишу
Наступний матеріал
Не визначився з роботою: у спробі рейдерського захоплення НМУ брав участь професор з КНУБА
Loading...