Hwasong-12
Hwasong-12 Фото cnn

Чверть мегатонни: аналітики розрахували потужність бомби КНДР

  Різкий стрибок потужності вибухів під час ядерних випробувань у Північній Кореї призвів до численних зсувів і обвалень гірської породи на полігоні Пунгері

  На початку вересня Північна Корея випробувала ядерну бомбу, чия потужність в тротиловому еквіваленті становить приблизно чверть мегатонни. Такі розрахунки провели експерти з північнокорейської ядерної програми з Університету Джона Хопкінса, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

  Проаналізувавши сейсмодані зі станції в Актюбінську після вибуху на полігоні Пунгері, аналітики дійшли висновку, що силу землетрусу з магнітудою 6,1 могла забезпечити ядерна бомба еквівалентом 250 кілотонн тротилу. Про силу вибуху, кажуть експерти, можна судити за численними зсувами і обваленнями на полігоні, а також посиленням дренажу в результаті розтріскування породи в місці детонації.

  Інформація про коливання земної кори передана аналітикам за угодою з Організацією договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

  Пхеньян заявив раніше, що 3 вересня була випробувана не "класична" ядерна бомба, а воднева (термоядерна). Сліди радіонуклідів ксенону-133 виявлені через кілька днів в Південній Кореї.

  11 вересня Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала за введення нових санкцій проти Північної Кореї після шостого і найбільшого ядерного випробування Пхеньяна.

  Попередній матеріал
  Українська авіакомпанія Windrose запустить рейс із Києва в Любляну
  Наступний матеріал
  Німецький журнал назвав Путіна собакою – у Росії образилися

  Німеччина готова бути посередником у переговорах з КНДР

  США готові захищати себе, використовуючи "ядерні можливості" – Трамп

  "Зупинити це божевілля": Клімкін прокоментував ядерні випробування КНДР

  Трамп: "Розмови з КНДР не спрацюють – вони розуміють тільки одну річ"

  Японія планує збивати ракети КНДР лазерами - ЗМІ

  Землетруси на Корейському півострові: може йтися про ядерні випробування