Літак
Літак robymo.com.ua

"Чути, як похрускують хребці": льотчик-ас розповів, що відчуває пілот під час виконання екстремальних авіатрюків

Читайте по-русски
Відео трюків, які виконує команда Фаткулліна, дуже популярні у всьому світі

Майстер спорту міжнародного класу з літакового спорту Тимур Фаткуллін розповів про труднощі виконання фігур вищого пілотажу – в рамках проєкту "Робимо українське" від групи компаній "Метінвест". Про це повідомляє УНІАН.

Спортсмен зазначив, що екстремальні польоти для організму є серйозним стресом, тож пілот має бути фізично загартованим.

Під час трюків на організм, зокрема кровоносну систему, лягає величезне навантаження – у вісім разів більше, ніж зазвичай, каже Фаткуллін. Крім того, мозку бракує кисню і... навіть чути, як похрускують хребці.

"У цей момент в очах починаються мушки, звук завмирає потихеньку, ти погано бачиш вже, вертикаль може бути не такою чистою у цей момент. Якщо ти прорахувався по лінії швидкості, то перевантаження буде затяжним і великим, і в підсумку ти можеш відключитися. Тому, напевно, називається вищий пілотаж", – сказав він.

Організм в тонусі вдається тримати завдяки постійним тренуванням – Тимур чотири дні на тиждень практикується на аеродромі під Києвом. Він ретельно готується до вильотів, обмірковуючи кожну фігуру, яку збирається виконати.

"Ми не вигадуємо їх самі, є каталог Аресті міжнародний, в якому тисячі фігур і їхніх комбінацій. Вони розбиті по родинах. У суддів є цей комплекс. Ось все, як намальовано тут, точнісінько вони повинні побачити наживо. Тобто, це твої ноти. Ти їх і пам'ятаєш напам'ять, але і підглядаєш, щоб не забути щось", – зазначив він.

Відео трюків, які виконує команда Фаткулліна, дуже популярні у всьому світі, а його шоу стало брендом, пише видання. 2019 р. на Чемпіонаті світу з вищого пілотажу в Чехії українська збірна вперше в історії завоювала все золото змагань. Серед чемпіонів був і Тимур Фаткуллін.

Подивитися випуск "Робимо українське", присвячений Тимуру, можна на сторінці проекту, який компанія "Метінвест" створила до свого 15-річчя.

Також, зазначається, у рамках проєкту "Робимо українське" будуть показані історії інших співвітчизників, які створюють щось особливе для України, роблячи її відомою у світі.

Попередній матеріал
Обвал будинку в Південній Кореї: загинули щонайменше 9 людей
Наступний матеріал
Град, розміром із перепелине яйце, і затоплені вулиці: Чернівці долають наслідки негоди
Теги:
Loading...