Будинок в Італії
Будинок в Італії скріншот

Будинок за ціною смартфона: в Італії будують будинки на 3D-принтері – у чому їхня особливість

Читайте по-русски
Цей будинок складається з ґрунту, рисової вичавки та вапна

Будинок за ціною смартфона. В Італії інженери друкують екологічні хатини на Три Де принтері. Вони займають площу майже, як дві звичайні кімнати, та не шкодять довкіллю. Коштує таке житло приблизно, як остання модель iPhone – себто в межах тисячі доларів. Із чого складається еко-будинок та за скільки часу його можна звести – журналістка "5 каналу" Христина Катарина розповість.

Ґрунт, рисові вичавки та вапно. Саме з таких матеріалів складатиметься будинок майбутнього. У цьому впевнені італійські винахідники. Вони створили 3д-принтери, які можуть друкувати споруди з бетону та геополімерних матеріалів. За допомогою апаратів інженери зводять екологічні куполоподібні хатини.

"Ми викопуємо ґрунт і обробляємо його у два етапи. Спершу висушуємо та очищуємо від домішок, аби зробити його максимально однорідним. Коли ґрунт достатньо якісний, ми змішуємо його з рисовою соломою та лушпайками. А також додаємо стабілізатори, щоби зробити матеріал водостійким і цупким. Тоді 3D-принтери друкують будинок у вигляді куполу за цифровими ескізами", – каже інженер з 3D-будівництва Альберто Чусолі.

Площа екобудинку – 30 квадратних метрів. Для того, щоби його звести, потрібно два принтери і 200 годин. Винахідники твердять: апарат настільки високотехнологічний, що не робить помилок, які б допустила людина. Новітній будинок добре зберігає тепло, тому й опалювати його досить дешево. А світло до хатини надходить крізь великі вікна в даху. Творці переконують: екобудинки – сучасна відповідь на квартирне питання. А ще це один зі способів вирішити кліматичну кризу, оскільки під час будівництва використовують лише природні матеріали.

"Гадаю, такі екобудинки – чудова і правильна відповідь на зміни клімату. Їхнє будівництво значно заощаджує час, а також кошти. Планета просить у нас порятунку. Тож на зміну традиційному житлу може прийти таке екологічне – без шкідливих викидів вуглецю", – розповів інженер з 3D-будівництва Альберто Чусолі.

У планах інженерів - надрукувати на принтерах ціле селище, яке вже іменували TECLA. Це абревіатура від англійських слів "technology" and "clay" – "технології" та "глина". Зведуть таке екологічне містечко у Равенні, що на півночі Італії. А вже цієї весни його хочуть презентувати широкому загалу. 

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал в ресторані: поліція увірвалася в заклад та погрожувала власникам – усе закінчилося штрафом через маску
Наступний матеріал
"Поверніть новий правопис": студенти вийшли на акцію протесту до будівлі ОАСК – включення
Loading...

Подяка лікарям: Італія введе в обіг монету, присвячену медикам

У найбільших галереях Рима реставрують старовинні шедеври – як це відбувається

COVID-19 в Італії: надзвичайний стан продовжать до кінця квітня

Поблизу Рима у річці виявили тіло громадянки України

В Офісі президента назвали три пріорітети держави на наступний рік – які саме

У Римі сотні птахів загинули через новорічні феєрверки