nasa.gov

Астрономи виявили найближчу до Землі потенційно придатну для життя екзопланету

  Астрономи виявили в сузір'ї Змієносця найближчу до Сонячної системи потенційно придатну для життя екзопланету.

  Екзопланета Wolf 1061c разом з двома іншими екзопланетами обертається навколо червоного карлика Wolf 1061 - зірки, яка менша і холодніша від Сонця, повідомляє Xinhuanet.

  Екзопланета знаходиться на відстані 14 світлових років від Сонячної системи. Вона в чотири рази важча за нашу планету і є єдиним з виявлених у системі тілом, що знаходиться в зоні населеності.

  Співавтор дослідження Дункан Райт розповів: "Це особливо захоплива знахідка, оскільки всі три екзопланети мають досить малу масу, щоб потенційно мати скелясту тверду поверхню, а середня планета, Wolf 1061c, знаходиться в зоні Змієносця, де можлива вода в рідкому стані й навіть життя".

  Три екзопланети системи обертаються навколо світила Wolf 1061 з періодами 4,9, 17,9 і 67,2 доби і в 1,4, 4,3 і 5,2 рази відповідно важчі від Землі. Найближча до Wolf 1061 екзопланета - занадто гаряча для існування на ній життя, а найбільш віддалена - кам'яниста і розташована на краю зони населеності.

  Екзопланети системи Wolf 1061 вчені відкрили за допомогою спектрографа HARPS за допомогою 3,6-метрового телескопа Обсерваторії Ла-Силья (входить до складу Європейської південної обсерваторії) в Чилі. Для цього команда вчених розробила новий метод, що дає змогу поліпшити аналіз отримуваних даних.

  Інша відносно наближена до Землі потенційно населена екзопланета - Gliese 667Cc. Вона розташована на відстані 22 світлових років від Землі і обертається з періодом 28 діб навколо червоного карлика. Наближеність Wolf 1061c і Gliese 667Cc до Землі уможливлює вивчення їх атмосфер.

  Як повідомляв 5.ua, 23 липня місія Kepler виявила екзопланету, схожу за розміром із Землею. 

  Попередній матеріал
  Російський літак вторгся до Естонії - посла РФ викликали "на килим" до МЗС
  Наступний матеріал
  Сьогодні було досягнуто компромісу з багатьох питань, які стосуються місцевого бюджету – представник профільного комітету
  Loading...