Фото Nasa

Арктичні льодовики тануть набагато швидше, ніж очікувалося - NASA

  Процес танення льодовиків у Західній Антарктиді вже почався, він незворотній і триватиме кілька століть.

  Про це свідчать результати 40-річних досліджень вчених NASA і Каліфорнійського університету в Ірвіні.

  Як визначили вчені, якщо процес танень льодовиків продовжиться (а зупинити його неможливо), рівень світового океану зросте на 1,2 м.

  Дослідники виявили , що льодовики тануть значно швидше, ніж очікувалося, і будуть основним джерелом підвищення рівня води в найближчі десятиліття.

  Результати досліджень показали, що за останні 40 років швидкість руху льодовиків неухильно зростала, а кількість води, яка витікає в океан, збільшилася на 77%.

  Основними причинами танення льоду в Західній Антарктиді є глобальне потепління і озонова діра. Ці фактори викликали зміни напрямку антарктичних вітрів, що призвело до підвищення температури. У своєму дослідженні вчені вивчили динаміку танення льодовиків. Для цього автори використовували матеріали польових спостережень і дані з літаків і супутників.

  Зазначимо, за останні сто років рівень океану зріс на 15-20 см. Якщо врахувати, що третина населення Європи проживає в 50-км зоні від берегової лінії, то подальше зростання рівня води значно вплине на життя європейців.

  Збільшення на один метр означає, що під водою опиняться 17,5 відсотка території Бангладеш, шість відсотків території Нідерландів та 80 відсотків Атола Маджуро, Маршалові Острови. До такого висновку дійшов Секретаріат Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату (РКЗК) ООН.

  Деякі великі міста, наприклад, Калькутта, будуть зруйновані, а Лондону, Нью-Йорку і Шанхаю доведеться витратити мільярди доларів на захист від повеней.

  Попередній матеріал
  В Україні з'явилось суспільне телерадіомовлення
  Наступний матеріал
  Підприємці Київщини отримають відомості про можливих партнерів в ЄС у "єдиному вікні"
  Теги:
  Loading...