dt.ua

Американські науковці створили полімер з ефектом пам'яті, що змінює форму під час контакту з тілом людини

Матеріал починає змінювати форму за температури 35 °C

Науковці з Університету Рочестера створили полімер, який здатний зберігати свою форму при кімнатній температурі, але починає повертатися до свого первісного вигляду при контакті з тілом людини, повідомляє "Дзеркало тижня"

Матеріали з ефектом пам'яті, які реагують на температуру, широко застосовуються в галузі автомобілебудування та архітектури. У випадку з такими матеріалами, як правило, потрібні високі температури. Вчені з США працювали над тим, щоб знизити температурну точку початку перетворень всередині матеріалу. Одержаний в результаті перетворень еластичний полімер міцний, добре розтягується і приймає форми, що йому задають. При контакті зі шкірою людини він швидко повертається до початкової форми. Точка початку перетворень знаходиться на позначці 35 °C.

За словами вчених, під час розтягуванні матеріалу розтягуються і полімерні молекулярні ланцюжки, з яких він складається. Це призводить до того, що невеликі сегменти полімеру кристалізуються, стабілізуючи його деформовану форму. Дослідники з'ясували, що додавання особливих з'єднань до структури полімеру здатне наділити його здатність повертатися до первісної форми при заданій дослідниками температурі. Так, шляхом деяких косметичних маніпуляцій зі структурою матеріалу, їм і вдалося створити полімер, який реагує на температуру тіла людини.

Як повідомляв 5.ua, у червні 2015 року Apple запатентувала новий композитний матеріал, що дає зберігати цілісність корпусу мобільного телефону

Попередній матеріал
Порошенко і Дуда домовилися про проведення Консультаційного комітету в березні
Наступний матеріал
У Дніпропетровську попрощалися з розвідником Олегом Созоненком
Loading...

Фізики прогнозують існування "танцюючого" кристала

Американські вчені створили 168-ядерний мобільний процесор для штучного інтелекту

У Японії інженери створили першу в історії антену з морської води

Учені створили комп'ютерний процесор з води