Пластуни, таборування
Пластуни, таборування 5 канал

Змагання між куренями і зведення брами: пластуни відзначають "Свято весни"

Самостійно встановити намети, власноруч звести браму, зготувати собі їжу на вогні, вибороти першість у змаганнях і здобути чергову відзнаку. Українські пластуни відкрили сезон таборів "Святом весни"

Понад півтисячі представників "Пласту" з Києва та Харкова вперше цього року отаборилися в лісі під Києвом. Як пластуни відбували репетицію перед тривалими літніми мандарами та вишколами – знає кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Замість стадіону – галявина поміж соснами, замість зручних трибун – тепла земля. А відлуння підтримки завзятих вболівальників розноситься луною довкола.

У гущавині лісу під Києвом пластуни зі столиці та Харкова "Святом весни" закривають сезон шкільного навчання та відкривають сезон літніх таборів, альфа й омега яких – змагання між пластовими куренями.

Усього за кілька хвилин долає трикілометровий маршрут заячими стежками виховник В'ячеслав Фетисов, залишивши далеко позаду решту бігунів. Каже: "напевно, тренування допомогли", а трасу вважає не надто складною.

Пластуни
Пластуни5 канал

Три дні в наметах просто неба. Пластуни свій побут облаштовують власноруч. Дівчата самотужки ставлять браму, не забуваючи про символізм. Про комфорт та красу пластунки дбають навіть у лісі. На своєму обійсті облаштували справжній гардероб.

"Це – вішак для одностроїв. Однострій – це така собі уніформа кожного пластуна, яка показує, до якого куреня належить пластун чи пластунка. Відзначки ж допомагають дізнатись про ті акції, на яких був пластун чи пластунка", – розповідає учасниця "Пласту" Надія Стовпчата.

Ідея цьогорічного "Свята весни" – це здоровий спосіб життя. І за пластовим законом – це не лише спорт та правильне харчування.

"Ми вкладаємо у це чотири складові – тіловиховання, здоровий дух – духовність і так само – гармонія з навколишнім середовищем, тому що ми на цій Землі не єдині", – розповідає голова оргкомітету "Свята весни" Андрій Лузан.

Понад півтисячі пластунів під Києвом вдало пройшли пробне триденне тестування перед серйозними таборуваннями в значно екстремальніших умовах. А от декілька десятків пташат – так називають найменших кандидатів у пластуни, змогли побачити, що чекає на них у майбутньому.

Леся Головата, Дмитро Демишев, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
ООС на Донбасі: Тимчук розповів через що у бойовиків почалася істерика
Loading...