5 канал

"Зелений коридор" та стіна смутку: як Київ вшановував загиблих під Іловайськом

Третя річниця трагедії під Іловайськом. Як полеглих бійців вшановували у столиці - бачили журналісти "5 каналу"

Українських армійців, яким росіяни пообіцяли безпечний коридор виходу з котла, натомість ницо впритул розстріляли, згадували сьогодні на Михайлівській площі. Там влаштували акцію під назвою "Час не лікує", передає кореспондент "5 каналу".

Стіна смутку та пам’яті з тисячами світлин тих, хто не повернувся з війни на Донбасі, у квітах та свічках. Родичі загиблих та незнайомі вшановують і згадують полеглих воїнів.

Одному з наймолодших бійців, які не вийшли із-під Іловайська, Андрієві Єсипку було 19 років. Оговтатися від утрати родина не може досі.

"Каже "не переживайте, я їду додому". У мене було таке відчуття, що ми його більше не побачимо. Коли 29 числа мені подзвонила сестричка і сказала "Валя, Андрюші в нас немає, їх о п'ятій ранку розстріляли". У них машина була зі зброєю 43 чоловіки, і вони накрили гранатомет своїм тілом, щоб не загинули всі його побратими", - пригадує тітка загиблого Ганна Коломієць.

Матері, дружини, сестри зібралися просто неба, тримаючи у руках портрети загиблих, щоб розділити свій біль та не дати забути про тих, кого вже немає.

"Я пишаюся своїм сином. Рік він прослужив, 10 днів залишилося до демобілізації. Учора ввечері я говорила з ним, а на ранок воєнком прийшов і сказав, що син загинув", - розповідає мати загиблого Сергія Берегового.

Учасником страшних серпневих подій був на той час доброволець батальйону "Донбас" Віталій Фоменко. Після виходу так званим "зеленим коридором" чоловік провів у полоні бойовиків 4 місяці.

"18 серпня ми увійшли в Іловайськ, і пробули там 11 днів під запеклими обстрілами. Виходили по так званому "зеленому коридору", нас просили скласти зброю і вийти, але зброю ми не складали, сіли в цивільні машини, автобуси. Я їхав в "Еталоні", і цю колону почали прямою наводкою розстрілювати. Застопорилися ми через машини, які вибухали в хуторі Червоносельське, і там прийняли бій і добу був то бій, то перемир'я", - пригадує страшні події Віталій.

Більше спогадів - у спецтемі "5 каналу" ІЛОВАЙСЬКА ТРАГЕДІЯ: ІСТОРІЇ БІЙЦІВЩодня ми розповідатимемо вам історії очевидців тих подій - бійців різних підрозділів, що пройшли пекло Іловайського котла. 

Символічний "зелений коридор", яким мали вийти з-під Іловайська українські воїни, створили на території Михайлівського монастиря.

"Тут 366 соняшників, 20 населених пунктів, через які здебільшого проходив цей "зелений коридор", і 366 соняшників символізує загиблих хлопців. Соняшники - це зелений коридор, який ще називають "коридором смерті". Ми його називаємо "коридором пам'яті". Хлопці, які проходили через Іловайськ, для них взяти соняшник та пошуршати ним - у них від цього мурашки по шкірі йдуть, волосся дибки стає", - каже керівник ГО "Цитадель" Павло Нетьосов.

До вечора вівторка працюватиме й пересувна виставка "Блокпост пам’яті" з артефактами війни - особистими речами та світлинами бійців, які виходили з Іловайська, Савур-Могили та боронили Донецьке летовище.

Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал"

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Виростають справжні українці": Діти на Донеччині заспівали гімн України – відео
Наступний матеріал
У невизнаних республіках продовжується полювання на патріотів України – МінТОТ
Loading...