Пікет посольства Італії
Пікет посольства Італії 5.ua

Заклики італійською: у Києві під посольством вимагали чесного розслідування справи Марківа

Це вже друга така акція в Києві на захист військовослужбовця НГУ

У Києві активісти вимагали об'єктивного розслідування справи затриманого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа. Зібравшись біля італійського посольства, вони тримали плакати плакати та вигукували гасла італійською мовою на захист Марківа, передає кореспондент "5 каналу".

Як зазначається, пізніше учасники акції написали звернення до італійської влади з вимогою об'єктивно розслідувати справу Віталія Марківа і передали його працівникам посольства.

"Італійська поліція не знає. Може, вони десь не зрозуміли ситуацію, може підіграла російська агентура – вони зробили скандал. Якщо його випустять із СІЗО за місяць чи за півроку – це негідна історія. Ми будемо за нього боротися. Ми будемо в Італії залучати наших громадян. Можливо, вийде залучити наших побратимів, щоб італійці вийшли за Віталія. І ми вимагаємо справедливого розслідування, бо це виглядає як притягнута за вуха нісенітниця", – наголошує учасник акції Євген Карась.

Інший учасник акції Олександр Войтко каже: "Я думаю, є можливість замінити захід утримання, щоб він не сидів у тюрмі, а перебував на домашньому арешті. Не з простими злочинцями має сидіти захисник Європи, України, у тому числі – захисник Італії від московської ординської агресії".

Це вже друга така акція в Києві на захист військовослужбовця. Її учасники кажуть, що збираються залучити до цього процесу й українську діаспору в Італії. 

Довідка: Віталія Марківа заарештували 30 червня в аеропорту Болоньї. Його підозрюють у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Рокеллі під час бойових дій біля Слов'янська у травні 2014-го. У Генпрокуратурі України заявили, що вже звернулися до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини бійця або негайно його звільнити. А у Нацгвардії запевняють: Марків не може бути до цього причетним, бо фотограф загинув унаслідок мінометного обстрілу, а в 2014 році у добровольчих батальйонів взагалі не було на озброєнні мінометів.

Попередній матеріал
Спецборт із пораненими: до Києва гелікоптерами доставили п'ятьох бійців АТО
Наступний матеріал
Вдова захисника ДАП з дітьми не може отримати безкоштовне житло: чому так
Loading...