5 канал

"Відібрали котельню": чому кияни заблокували вулицю на Березняках

Мешканці двох будинків столичних Березняків через холодні батареї в квартирах вийшли перекривати автомобільний рух на вулиці Шумського. Вони нарікають: будинок купували із автономною тепловою котельнею. Згодом її приватизувати, а тепер власник диктує свої умови

Від самого ранку п'ятниці, 10 листопада, пішохідний перехід на вулиці Шумського заполонили люди. Мешканці тамтешніх двох будинків пояснюють: увірвався терпець.

"Протестуємо проти того, що нам не дають опалення. Компанія, яка постачає тепло, не надає його з різних причин. Вона викручує нам руки", – каже учасниця акції Ольга Пілянкевич.

На дорогу вийшли і молоді мами з дітьми. Кажуть, що малюки постійно хворіють, адже температура у кімнатах сягає близько 14-15 градусів.

Паралізувати рух транспорту на відрізку дороги поблизу церкви Різдва Христового вдалося за 5 хвилин. Не пропускали обурені кияни навіть маршрутки.

Голова ОСББ Вікторія Дмишук каже, що віддячувати за холодні оселі варто приватній енергетичній компанії, яка незаконно приватизувала котельню двох будинків. Як відомо, купувати квартири люди почали 10 років тому. Тоді їм обіцяли автономну котельню. Однак, коли мешканці створили ОСББ, котельню продали.

"Гроші, які ми їм за тепло переказуємо, взагалі ними витрачаються нецільовим методом. У зв'язку з чим у них дуже великі борги перед "Нафтогазом", – пояснює голова ОСББ.

"Власник котельні віддав її за невідомо яким договором фірмі неплатоспроможній, в якої борги – більше 2 млн грн перед "Київенерго". Договір на подачу тепла укладають щороку з великими конфліктами", – коментує ситуацію юрист двох ОСББ Сергій Золотопуп.

Директор енергетичної компанії Олександр Козловський запевняє, що договори на теплопостачання з мешканцями підписали лише вчора.

"Люди не бажають сплачувати за житлово-комунальні послуги. Якби до цього часу були підписані договори і буди здійснені платежі, відповідно до умов договору, котельня була б запущена раніше", – заявив Козловський.

Чи законно відібрали у громади котельню – тепер з'ясовуватиме прокуратура. Коли місцевим мешканцям обіцяють таки подати тепло та як ситуацію коментують у Дніпровській РДА – дивіться у сюжеті:

Наталка Юрчук, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Між президентами України і Польщі налагоджений позитивний діалог – Ірина Геращенко
Наступний матеріал
У ДПСУ спростовують інформацію про затримання сина Саакашвілі в аеропорту "Бориспіль"
Loading...