Від сьогодні у Києві запрацює онлайн-сервіс таксі Uber

  В Україні Uber співпрацюватиме тільки з тими водіями, які мають ліцензію на перевезення, а також довідку про несудимість

  Із 30 червня 2016 року сервіс замовлення таксі Uber офіційно починає працювати в Києві, повідомляє Аіn.uа.

  Uber працюватиме лише з водіями, які мають ліцензію на перевезення і довідку про несудимість.

  "Якщо таксист хоче працювати з компанією безпосередньо, то йому необхідно оформитися як ФОП (фізична особа-підприємець). Як альтернатива, водії можуть працювати через посередника, який стягуватиме за свої послуги комісію. Її розмір наразі не повідомили, сказавши, що вона буде "оптимальною". Зазвичай офіційні партнери Uber залишають собі приблизно 15% від заробітку водія", – йдеться в повідомленні.

  Система Uber працює просто і справедливо, інформує видання. Замовлення отримує найближчий до місця виклику водій. Щоб прийняти замовлення, у шофера є 10-12 секунд, інакше заявка клієнта буде передана іншому.

  "Тарифи в Uber формуються так: базова ставка (плата за подачу) + тариф за кілометр + тариф за хвилини. Конкретні суми під час презентації озвучені не були, це буде зроблено на офіційному запуску сервісу. Оскільки в тарифі враховується й час, то в ситуації, коли пасажир захоче зупинитися для походу за хлібом, це буде враховано у вартості поїздки. Крім того, якщо в якомусь районі одночасно буде багато замовлень, то на карті водія цю зону буде відмічено червоним кольором, а до тарифів буде застосовуватися коефіцієнт (так зване "пікове ціноутворення")", – повідомляє видання.

  Також платформа намагається максимально згладити всі неприємні моменти спілкування водія і пасажира – за поганий рейтинг їй доведеться блокувати акаунти обох сторін. Тому, якщо водієві дістануться, наприклад, п'яні пасажири, які в процесі поїздки зіпсують салон, то Uber компенсує витрати на хімчистку та час водія, витрачений на прибирання.

  Як повідомляв 5.ua, в лютому 2016 року таксисти Києва оголосили "національну мобілізацію" проти мобільного сервісу замовлення таксі Uber. Представники української таксомоторної асоціації та професійної спілки таксистів вважають, що Uber надасть можливість працювати нелегальним перевізникам.

  Попередній матеріал
  Гройсман прокоментував антикорупційне законодавство та судову реформу в Україні
  Наступний матеріал
  Через сильні зливи на Чернігівщині підтопило будинки

  Uber запустив проект таксі-вертольотів у бразильському Сан-Паулу

  Водіїв сервісу Uber обурила заява прем'єр-міністра Франції

  У Києві протягом кількох місяців може запрацювати сервіс таксі Uber – Кличко

  Експансія сервісу дешевого таксі Uber пошириться на Київ

  У Франції після масових заворушень заарештували керівників сервісу Uber

  У Парижі через протести таксистів проти Uber утворилися масштабні затори