Шеврон ЗСУ
Шеврон ЗСУ 24tv.ua

В Україні стартував пілотний проект: четверо ветеранів війни отримають стипендії на навчання у ВНЗ

Психологи переконані, такі програми допомагають ветеранам швидше повернутися до мирного життя та реалізувати себе

Чотири ветерани російсько-української війни отримають стипендії за навчання в Києво-Могилянській академії. Проект пілотний, його фінансують благодійники. Вони сплатять за контрактне навчання ветеранів, які перемогли на конкурсі. Деталі дізнавалася кореспондент "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Тендітна і усміхнена Андріана Сусак – ветеран Збройних сил. Одразу після Майдану вона пішла на фронт добровольцем у штурмовий підрозділ батальйону Айдар.

"Я в склад так попала штурмової групи. Тоді просто не було інакших професій, а снайпером я не можу бути, тому що мій ріст і гвинтівка, вони не збігаються взагалі по розмірах. Із Майдану ми поїхали 8 травня в Луганськ на 5 днів і лишились", – згадує дівчина.

У складі батальйону Андріана воювала півтора року, нині демобілізована і хоче вчитися. Обрала спеціальність – публічне управління та адміністрування, каже, нині їй такі знання вкрай потрібні.

"Вона мені потрібна для роботи, оскільки я зараз як громадський діяч. І оця освіта, вона мені дасть впевненість, щоб я могла з чиновниками й з урядовцями розмовляти однією мовою. Воно займає дуже довгий час, а в нашій країні потрібні зміни вже зараз", – говорить дівчина.

5 каналРоман Антюхов у 2015-му воював на фронті у складі 30-ї механізованої бригади, нині – приватний підприємець, проте мріє працювати на державній службі. Каже, така освіта йому багато у чому допоможе: "Я прохожу конкурс на державну службу, в новостворені директорати. Я якраз на даному етапі прохожу ці конкурси, які якраз ця програма дасть більше мені знань щоб далі працювати на державній службі".

Ветеран Збройних сил Роман переконаний: кожен має докласти максимум зусиль, щоб мати країну, в якій хочеться жити.

"В кінцевому результаті я хочу бачити нашу державу процвітаючою, не аутсайдером в Європі, а лідером. Державницька позиція дозволить в майбутньому мати чудову країну, в якій буде жити моя дитина, інші діти, у нормальній чудовій країні", – каже чоловік.

5 канал

Євгенія Китаїва, Олексій Тіщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Як Київ долає наслідки нічної зливи – сюжет
Наступний матеріал
На Херсонщині відбулися масштабні артилерійські навчання серед резервістів: як все було
Loading...