У Мін'юсті пояснили, як без грошей і реєстрації стати на медоблік у Києві

Жителі столиці, які працюють у столиці офіційно, але не прописані, мають такі самі права, як і кияни

"На всі права, які має українець. Навіть у медичний заклад може стати на облік. Для цього треба написати відповідну заяву, бо коли її немає, то людину сприймають як особу з іншого населеного пункту і послуги надаються платно. Наявність цієї заяви дає право на обслуговування в медичному закладі. Єдине, на жаль, в Україні й надалі практикуються "благодійні внески" у сфері охорони здоров'я. Це стосується і киян, і не киян", – зазначив керівник Головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко, відповідаючи на запитання, на які права може розраховувати людина без офіційної реєстрації в Києві, але з офіційним працевлаштуванням, повідомляє "Укрінформ".

Окрім того, зауважив він, особа без реєстрації в Києві не може отримати картку киянина, яка надає право на деякі пільги.

"Загалом не можна говорити, що українці, які приїхали до Києва і не є киянами, якось обмежені у своїх правах", – підкреслив Куценко.

Водночас він зазначив, що з-поміж тих, хто звертається до центрів правової допомоги, внутрішньо переміщені особи є досить великою категорією.

"Перш за все вони запитують, як отримати допомогу від держави і яким чином зареєструвати своє місце проживання. Хочу сказати, що в цьому році збільшується допомога на внутрішньо переміщених осіб до 5 тис. грн на родину. Також вони мають право претендувати на субсидії та житлові пільги, надаючи договір оренди житла", – наголосив Куценко.

За його словами, частка таких звернень від загальної кількості звернень до ГТУЮ становить 10-15%.

Попередній матеріал
МВФ назвав головні умови для відновлення фінансування України
Наступний матеріал
На Херсонщині в ході збройного конфлікту на підприємстві постраждали 6 людей

У Києві під час бійки загинув 22-річний військовий – поліція

Вилетів на зустрічну: у столиці Opel протаранив мікроавтобус та Alfa Romeo – фотогалерея

Потрійна лобова аварія у Києві: автомобілі розкидало на 60 метрів – відео

Під Києвом слідчого і адвоката затримали на хабарі в $2200

У Київраді підтримали перейменування метро "Петрівка" та всієї гілки заразом

Плакати, прапор ЄС та фарс: як проходив суд щодо Шабуніна