5 канал

У Києві журналісти "Стоп Корупції" виявили злочинну оборудку, сталася сутичка

Неподалік Південного мосту невідомі організували незаконний видобуток піску

Напередодні вночі на столичних Видубичах сталася сутичка між журналістами програми "Стоп Корупції"("5 канал") та невідомими молодиками. Там кореспонденти виявили незаконний масштабний видобуток піску.

Зокрема, на руслі річки Дніпро, за два кілометри від Південного мосту, стоять три земснаряди, які намивають пісок. За підрахунками журналістів, звідти щодня вивозять його на 8-10 тисяч доларів. За місяць це сотні тисяч тонн піску на сотні мільйонів гривень.

"Легальні видобувачі піску продають 120 гривень за тонну, нелегальні - близько 80. Приблизно одна точка приносить від 8 до 10 тисяч доларів вдень", – каже юрист ГО "Стоп Корупції" Володимир Юрко.

"Мова йде про десятки мільйонів гривень. Цих коштів достатньо, щоб корумпувати правоохоронців, роздати хабарів екологам. Це, напевне, найбільша точка, яку наші активісти виявили за останні два роки у Києві та Київській області", – зазначає координатор ГО "Стоп Корупції" Роман Бочкала.

5 канал

Територія огороджена парканом і охороняється невідомими чоловіками. За інформацією журналістів, організатор незаконного видобутку – компанія "Мостобуд", яка є балансоутримувачем території. Цю інформацію ще перевірятиме слідство.

"Учора безпосередньо був виклик, що невідомі на території "Мостобуду". Ми виїхали. Було деяких осіб встановлено. Як вони повідомили, що у них є договір на територію даного об'єкту. Ми це зараз з'ясовуємо", – прокоментував ситуацію начальник поліції Голосіївського району Києва Сергій Куленко.

Нині поліція відкрила кримінальні провадження за статтями: "Порушення правил охорони або використання надр" та "Ухилення від сплати податків". Активісти вимагають від правоохоронців негайно арештувати спецтехніку та поставити поліцейських охороняти територію, доки триває слідство, щоб пісок і далі не вивозили.

"Слідством будуть вживатися заходи для проведення огляду даної ділянки, встановлення розміру видобутку корисних копалин та інші слідчі дії", – зазначив керівник Київської місцевої прокуратури №1 Артем Ясь. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві активісти перекрили дорогу біля "Лісової": сталася сутичка – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Заробіток на КПВВ: що відбувається на лінії контролю з ОРДЛО
Наступний матеріал
Жорстоке побиття депутата у Харкові: нові подробиці у справі
Loading...