5 канал

Як видобуток граніту перетворив життя мешканців мікрорайону Дніпра на суцільний жах – сюжет

Окрім нескінченного гуркоту дробильних установок та вибухів, люди потерпають від караванів 60-тонних вантажівок

Нічні вибухи перетворили життя мешканців мікрорайону Чаплі, що у Дніпрі, на суцільний жах. За кілька десятків метрів від їхніх помешкань видобувають граніт. Дозвіл на користування надрами у підприємства є, але закінчується він за кілька тижнів. Місцеві мешканці вимагають від влади не подовжувати цей дозвіл і погрожують акціями протесту.

Мешканці мікрорайону Чаплі живуть наче на лінії фронту. Війна у них – з підприємством, яке поблизу їхніх домівок видобуває граніт. Будинок Дмитра Самойленка розташований найближче до кар'єру. "Бувають вибухи два рази на місяць, буває на тиждень. Дуже часто. Все це розлітається, саме сюди до мене не долітає, але були випадки, люди скаржилися, і дах ушкоджувало, ось нещодавно людям", – розповідає мешканець Дніпра.

Окрім нескінченного гуркоту дробильних установок, люди потерпають і від караванів вантажівок. Фури зі щебенем курсують через головну вулицю мікрорайону від 6:00 ранку і до вечора. Вібрації від 60-тонних вантажівок будинки вже не витримують.

Місцеві запевняють, що пройшли кабінети чиновників різних рівнів, щоб вони полегшили їхнє життя, та марно. "Область каже, що не в змозі вплинути. Різними формулюваннями, ніхто звичайно, не пише "ми не можемо", але всі співчуваючі обіцяють щось зробити, але все упирається в слова "ми не можемо впливати на господарську діяльність", – розповідає містянка Ірина Черниш.

На підприємстві ж запевняють, що вибухи явище рідкісне. А рівні шуму та пилу не перевищують дозволених. Але Держпродспоживслужба має геть інші результати досліджень. "Були виявленні порушення. Полягали у підвищеному рівні шуму та вібрацій… Однозначно на підприємстві знали про ці порушення", – стверджує в.о. начальника управління відомства Олег Потоцький.

Ліквідувати порушення на кар'єрі Держспоживслужба наказала до 1 серпня. Видобувальникам погрожує судом. Місцева влада з роботодавцем сваритися не хоче, але обіцяє – людей напризволяще не залишить. Голова Самарської районної ради Дніпра Юрій Федько запевняє: "Ми розуміємо, що робочі місця, видобуток, але мешканці Чаплі не повинні страждати… Міськвиконком створює робочу групу, яка буде вирішувати це в законодавчій площині".

Мешканці мікрорайону Чаплі сподіваються на мирне вирішення проблеми. Але якщо їхні інтереси ігноруватимуть – погрожують дорогу до кар'єрів вантажному транспорту заблокувати.

Анна Вернігорова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

На нафтобазі під Одесою загорівся бензовоз – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зустріч Порошенка та генсекретаря НАТО Столтенберга з представниками ЗМІ – відео
Наступний матеріал
Брифінг голови Верховної Ради України Андрія Парубія – трансляція завершена
Loading...