Екскурсія у Софійському соборі 5.ua

До Дня усіх закоханих у Софійському соборі провели тематичну екскурсію "Наречена для короля"

Екскурсію про тогочасну романтику на "ігри престолів" готували протягом двох місяців

Тематичну екскурсію "Наречена для короля" до Дня усіх закоханих підготували та вперше провели у стінах собору з тисячолітньою історією – Софії Київській. Впродовж години допитливим відвідувачам відкривали таємниці кохання та шлюбів між князями Київської Русі, заморськими принцами та принцесами. Та романтики у тогочасних шлюбах було обмаль, а чоловіком та дружиною правителів тих часів оголошували здебільшого заради політики. Докладніше – журналістка "5 каналу" Ксенія Дворнікова.

Зо два місяці історик Олександр Тіточка готував екскурсію про шлюби та кохання князів Київської Русі, заморських принцес та принців. Розповідає, здебільшого високими почуттями у тогочасних шлюбах і не віяло, але союзи тисячолітньої давнини змінили історію людства.

Екскурсовод каже: "Шлюб, який став визначальним для історії Києва і всього цього регіону, – це шлюб Київського князя Володимира Хрестителя і візантійської принцеси Анни. Він став причиною хрещення Русі".

Але до цього у Володимира було чимало дружин. І пристрасті у ті часи вирували неабиякі. "Рогнеда не могла пробачити Володимирові смерті своїх братів, батька і своє безчестя, і тому вона намагалася вбити Володимира і цей замах на життя Володимира не увінчався успіхом, але помста Рогнеді – він хотів її стратити, а врятував їх син старший Ізяслав, який намагався захистити матір із мечем у руках", – розповідає експурсовод.

Їхній син – Ярослав Мудрий – одружився зі шведкою Інгигердою. І у Києві виховували потенційних європейських правителів. Зокрема і майбутнього короля Норвегії та зятя Ярослава – Харольда ІІІ. "Він закохався у середню доньку Ярослава – Єлизавету, він освідчився їй, ну, не стільки їй, скільки Ярославу, але Ярослав відмовив йому, мотивуючи цю відмову тим що він не має ні грошей, ні титулу, ні військової слави, і тому Харольд наступні 10 років здобував це все необхідне. Він вдруге посватався до Єлизавети і отримав згоду і одружився на цій жінці", – говорить Тіточка.

Дізнатися про шлюби, політику і тогочасні війни зібралися зо три десятки охочих. Кажуть, вражень купа, а тогочасних жінок шкода.

Сергій Панченко, який прийшов на екскурсію, ділиться враженнями: "Які романтичі навіювання. Одну принцесу віддали в чужину у Францію, інших – в Анлію, в Норвегію, у Швецію. Поїхали по світу ті принцеси бідні".

А Олена Андрієнко говорить: "От таке відчуття усвідомлення того що так, Європа це велике велике село, де всі одне одному родичі".

Породичатися з правителями Київської Русі прагнула чи не вся тогочасна європейська верхівка. І знання ці, запевняє екскурсовод, особливо актуальні нині: "Ми зараз говоримо про вступ до Євросоюзу, про нашу роль, про наше місце, що наше місце в Європі. Я ось хочу навіть на прикладі цієї маленької екскурсії показати, що нам не потрібно нічого доводити, ми можемо просто визначити своє місце".

 

Ксенія Дворнікова, Олександр Фенько, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

Як Венеція святкує традиційний щорічний карнавал – фото

У Венеції стартував щорічний карнавал
/
У Венеції стартував щорічний карнавал
У Венеції стартував щорічний карнавал
/
У Венеції стартував щорічний карнавал
У Венеції стартував щорічний карнавал
/
У Венеції стартував щорічний карнавал
У Венеції стартував щорічний карнавал
/
У Венеції стартував щорічний карнавал
У Венеції стартував щорічний карнавал
/
У Венеції стартував щорічний карнавал

Попередній матеріал
З України в Конго вже всьоме вирушили українські миротворці
Наступний матеріал
Ворожі сили гатили з БМП у районі Авдіївки: поранено військового

Яніка Мерило розповіла про свої закоханості

У прокат виходить кіноальманах "Закохані в Київ"

У Вільнюсі до Дня закоханих виготовили шоколадну кімнату [відео]