Студентки КПІ знялися у відвертій фотосесії
Студентки КПІ знялися у відвертій фотосесії Instagram / fmfstudrada

Скандал навколо КПІ: студентки знялися у відвертому проморолику заради конкурсу краси

Читайте по-русски
У деканаті факультету вже відхрестилися від конкурсу, стверджують, що ні викладацький склад, ні інші співробітники вишу були не в курсі цієї події та її тематики

НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" опинився в центрі скандалу. На сторінці в Instagram студради фізико-математичного факультету з'явилися фото студенток та відвертий проморолик у стилі БДСМ, зроблені для конкурсу краси "Міс ФМФ".

На фото і відео дівчата в нижній білизні, шкіряних ременях, з батогами та в еротичних позах. На підписах до деяких світлин зазначено, що учасниці зйомки – студентки першого та другого курсів.

  • Коментар учасниці фотосесії

У мережі з'явився коментар "учасниці заходу" Поліни Тутсевич, повідомляє "Обозреватель". 

Дівчина розповіла: "Захід проводиться по всьому вишу. Кожен факультет влаштовує свою "Міс", потім переможниця йде на "Королеву". Адміністрація не бере участі, оскільки захід організовує студентська рада".

Вона також зазначила, що тематика фотосесії та проморолика пов'язана з тим, що фізико-математичний факультет, на якому вчаться всі дівчата, вважається одним із найсуворіших у КПІ. Саме це й вирішили обіграти організатори фотосесії. 

"Основа тематики – "Ласкаво просимо до пекла". Наш факультет ніколи не виділявся. Дівчатка досить скромні й замкнуті в собі. Було кілька неповнолітніх дівчаток. Коли це все викладали в соцмережу, це обговорювалося з ними. Ніхто насильно не змушував, кажучи роздягатися чи не роздягатися. Серед початкових є фотографії, де вони загорнуті у тканину. Чим ми займаємося у вільний час – це наше особисте питання. Головною метою було довести, що якщо дівчина гарна, то вона не обов'язково дурна. В нас буде інтелектуальний конкурс, де будуть складні завдання. Навіть умови не всі глядачі зрозуміють", – зазначила Тутсевич.

Конкурс краси на факультеті ФМФ в 'КПІ'
Конкурс краси на факультеті ФМФ в 'КПІ'Instagram / fmfstudrada

Вона також заявила, що у проморолику немає нічого схожого на порнографію. А ось, власне, й відео.

  • Коментар деканату ФМФ

У деканаті факультету "Українській правді. Життя" повідомили, що ні викладацький склад, ні інші співробітники вишу не в курсі конкурсу та його тематики. Все вирішувала студрада, тобто самоврядування студентства.

  • Коментар організаторки конкурсу

Організаторка конкурсу, студентка другого курсу Ліза Татаріна розповіла виданню, що тему Welcome to hell підтримали 95% студентів. На питання, чому саме пекло, вона відповіла, що це дуже символічно, бо на фізматі вкрай важко вчитися.

Дівчину обурює, коли задум студентів "поливають брудом".

"У нас звичайний конкурс: танці, дефіле й таке інше. Я дивилась фото інших "місок" - там і не таке було... Так от, ми досягли того, чого хотіли, про нас говорить зараз весь Київ. І ви знаєте, цей конкурс робили для студентів, на ресурси студентів для того, аби всі просто отримали задоволення. І для мене дуже важливо, щоб про моїх учасниць не писали нічого поганого, аморального й вульгарного", – сказала Татаріна у відео, опублікуваному на сторінці факультету в Instagram .

Організаторка додала, що спочатку в конкурсі мали брати участь 15 дівчат. Дехто відмовився з релігійних міркувань, інші не витримали щоденних репетицій. Одна дівчинка відмовилася після того, як 2 квітня адміністрація КПІ почала телефонувати батькам дівчат із погрозами та вимогами покинути конкурс.

  • Реакція на фотосесію і проморолик у мережі

Багатьох користувачів соцмереж обурила фотосесія та проморолик. Дехто звернув увагу, що серед дівчат можуть бути неповнолітні. В підписах видно, що це студентки, наприклад, першого курсу.

Прокоментували скандал і нардепи. Ірина Суслова на своїй сторінці у Facebook обурилася, що адміністрація університету допустила таке.

"Тепер КПІ буде більше відомий голими сідницями, ніж науковими досягненнями! А в декого може скластися враження, що в нас усі виші виставляють студенток на огляд, як худобу на базарі! І після цього ми дивуємося масштабами секс-туризму, сексизму, торгівлі людьми та домашнього насильства", – написала вона.

Суслова додала, що відправляє депутатське звернення Міністерству освіти й ректорату КПІ, щоб "почути у відповідь пояснення, як таке стало можливим і що збирається робити адміністрація".

Менш критично відреагувала актриса студії "Мамахохотала" Анна Гресь. У Facebook вона розповіла власну історію: свого часу, після перемоги на студентському конкурсі краси КПІ, Анна приходила до ректора по дозвіл на участь у фотозйомці для журналу Maxim, на що ректор погодився.

"Чи переступили межу дівчата – не нам вирішувати, як мені здається. Головне – не вмикайте моралізаторство. Монахинь у Fb, а тим паче в інсті, немає. Дівчата гарні, фігури красиві. Та ще й розумні. Ви спробуйте спочатку вступити в КПІ на ФМФ, а потім протриматися хоч один семестр", – написала Гресь.

Активістки Ліги захисту прав жінок "Гармонія рівних" теж засудили проведення цього конкурсу. Вони наголошують на неприпустимості таких заходів у стінах вишу чи під його егідою. Також вони звертають на це увагу адміністрації КПІ, Міністерства освіти і науки, Міністра освіти Лілії Гриневич та уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулебу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Сонцесяйна і палка: яка вона, найгарніша краля світу-2018 – ФОТО

Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/
Катріона Грей
/

Попередній матеріал
ОБСЄ у Відні розповіла про новітні російські РЕБ, зафіксовані в окупованому Донбасі
Наступний матеріал
У РПЦ священиків закликали якнайшвидше домовлятися із Зеленським