Заворушення під ВР
Заворушення під ВР 5.ua

Рік на одному місці: чому немає рішення у справі кривавих заворушень під ВР

На засіданні 15 вересня, коли нарешті зібрались всі сторони процесу, сторона захисту заявила – хоче відводу судді

Рік минув, як справа у суді, а не просунулися ні на крок. У засіданні про масові заворушення під Верховною Радою 31 серпня 2015 року – знову перерва. Цього разу тому, що один з адвокатів заявив відвід судді. Про таке повідомляє "5 канал".

Як відомо, у справі 64 потерпілих та 15 обвинувачених – це представники всеукраїнського об'єднання "Свобода", зокрема, і нардепи попереднього скликання. Суд постійно переносився через відсутність когось із учасників процесу. Наразі не почали зачитувати навіть обвинувальний акт.

Сьогоднішній відвід сторона захисту аргументувала тим, що суддя Василь Бородій допустив надто багато процесуальних порушень і нехтує детальним розглядом усіх клопотань та скарг адвокатів. Тепер уже інший суддя має розглянути заяву про відвід і вирішити – задовольняти її чи ні.

"Судді Бородію це уже, ну якщо не четвертий, то третій відвід точно. Сьогодні суддя Бородій сказав дуже багато зайвих фраз. Суддя Бородій себе повів щонайменше двічі упереджено до нормальних аргументів захисника", – заявив один із обвинувачених, народний депутат VII скликання Ігор Швайка.

Сторона обвинувачення наголошує – справу затягують.

"Окрім того, що ми призначили до розгляду справу, ми ні на крок не просунулися. Але ж питання - чому? У нас більшість судових засідань була зірвана через неявку обвинувачених та їх захисників. Лише оце сьогодні лише друге засідання, коли з'явились усі обвинувачені в повному складі і всі захисники", – зауважив заступник начальника відділу ГПУ Андрій Шевченко.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року парламент ухвалив зміни до Конституції в частині децентралізації влади. Під Радою влаштували велелюдний протест й кинули гранату, від вибуху якої загинули четверо бійців Нацгвардії, ще близько 100 людей зазнали осколкових поранень.

Попередній матеріал
Держзрада полковника ЗСУ: Без'язикова залишили у в'язниці ще на 2 місяці
Наступний матеріал
Зростання економіки на 3%: Гройсман назвав основні цифри держбюджету-2018
Loading...