Київщина, прорив дамби

Отруйна вода: на Київщині прорвало дамбу, майже вся "таблиця Менделєєва" пішла у ґрунтові води

Через повінь у селі Тарасівка, що на Київщині, прорвало дамбу озера-фільтрату біля підніжжя полігону. Місцеві мешканці б'ють на сполох: токсична та отруйна вода з фільтрату почала стікати у бік озера Крючок та річки Сіверки

Від цих річок живляться сусідні населені пункти. Два роки тому смітник завбільшки майже у 30 гектарів закрили, однак проблема залишилася. Місцеві мешканці нарікають на бездіяльність органів контролю. Деталі з'ясовували журналісти "5 каналу".

Кілька днів тому місцеві мешканці зафіксували: вода піднімається в озері-фільтраті, що біля підніжжя Тарасівського сміттєзвалища. Через повінь затопило трасу в селі Тарасівка – талі води заповнили поля та підірвали дамбу на озері-фільтраті, що має отруйну воду.

"Брудна вода зі сміттєзвалища полилася вниз, вилилася в озеро Крючок, Сєвєрку, пішла через дамбу. А це формальдегіди, кадмій, нікель, ртуть", – каже місцева мешканка Лілія Котирло.

Фільтраційне озеро утворилося від дощу та снігу, які просочилися через мільйони тонн сміття на звалищі. Майже вся "таблиця Менделєєва", яка міститься в озері-фільтраті, в десятки, а подекуди й сотні разів перевищує норму. Про це свідчать численні екологічні експертизи, кажуть мешканці.

Київщина, прорив дамби

Шкідливі речовини пішли далі – у ґрунтові води та свердловини місцевих жителів.

"За останні роки кількість смертей у селі Крюківщина, порівняно з іншими селами, перевищує у два-три рази. З тих, хто помер за останні два-три роки, – 15 осіб. У всіх один і той саме діагноз – онкологія", - зазначає місцева мешканка Лілія Котирло.

Антоніна Давиденко шкутильгаючи проводить нас на подвір'я та показує закритий колодязь. Воду з нього сім'я вже не п'є понад п'ять років – через перенасиченість важкими металами. Закрита бетонною плитою і свердловина. Воду беруть у сусідки, яка має очисну установку.

Жінка дуже хворіє. Каже, що через погану екологію має хворі суглоби.

"Нога крива – немає суглоба. Одне коліно й інше – це дві великі різниці. У дітей нирки болять, печінка. Усе болить", – каже пані Антоніна.

Два дні тому дамбу, яка стримує фільтрат, почали відновлювати. На полігон приїхала спецтехніка й засипала піском місце витоку токсичної води.

"Першу дамбу засипали, але немає жодної платформи для цього фільтрату, воно все отруєне. Районна рада, у підпорядкуванні якої знаходиться полігон, неодноразово обіцяла відкачувати фільтрат. Це страшна екологічна катастрофа, але нічого не відбувається", – коментує ситуацію депутат Тарасівської сільської ради Оксана Щеголь.

Натомість директор полігону Ілля Котов у страшну екологічну катастрофу не вірить. На своїй сторінці у Facebook запевняє: жодної небезпеки на полігоні немає.

Розлогіше про ситуацію – далі у відео: 

 

Наталка Юрчук, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": Як уплине на перебіг російсько-української війни призначення командувача Об'єднаних сил
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": Навіщо головна колись бранка Кремля заважає нині звільненню українських заручників