Притулок для тварин на Київщині
Притулок для тварин на Київщині 5.ua

"Ні на йоту я не пошкодувала": Історія про волонтерку, яка під Києвом утримує притулок на півтисячі бездомних тварин

Серед 500 різних тварин є і вовк, і єнотовидні собаки

Притулок на півтисячі бездомних тварин власним коштом утримує під Києвом волонтерка Галина Онопрієнко. Серед вихованців Галини не лише коти та собаки, а й коні, ворони, півні, кози, вовки та навіть єнотовидні собаки. Бачила і цих собак Олена Бережнюк.

Притулок громадської організації "Зооцентр" зявився наподалік села Фасова Макарівського району рівно три роки тому. Його організувала власним коштом мешканка Макарова Галина Онопрієнко. Назвали звіринець Best friends, адже саме так, зі слів власниці, вони намагаються сприймати своїх вихованців.

Галина Онопрієнко каже: "Ні на йоту я не пошкодувала, чесно кажу. Тут я знаходжу гармонію з собою, і всі наші тварини – всі підібрані, порятовані".

Умови для тварин створюють індивідуально. Комусь зручніше у клітці, комусь – у буді на вулиці. Американський бульдог Мазя вільно гуляє територією. Щойно забачивши господиню та гостей, біжить вітатися. Від хворої собаки відмовилися господарі.

Всього у притулку від організації "Зооцентр" 500 тварин. Серед них 267 собак, більше 160 котів, а є навіть незвичні мешканці.

Ось наприклад Джавала приїхала лише 5 років тому із самої Франції. Джавалі вже 19 років. Вона доживала віку на кінному заводі. Галина викупила її, коли конячку збиралися забити. Інші не типові для притулків вихованці – єнотовидні собаки. Тварини ведуть нічний спосіб життя, тому не надто зраділи відеозйомці. Натомість вовк Сьома повівся дружелюбно.

За притулком доглядають шість працівників. Персонал підбирають ретельно, з особливих умов: любов до тварин та нелюбов до алкоголю. У добровільних помічниках – троє волонтерів. Двоє прилаштовують тварин. Віта Шмер відвідує та привозить смаколики. Дізналася про притулок дівчина не так давно. Побачила пост у мережі про собаку, яка шукає дім.

"Знайшла, сподобалася. Я хотіла приїхати подивитися, приїхали не з порожніми руками, і з тих пір їздимо. Тут дуже приємна атмосфера, дуже хороша, і дуже приємно сюди їздити", – каже дівчина. 

Три роки Галина Онопрієнко фінансувала притулок самостійно. Інформацію про нього майже не поширювала. Нині ж на його утримання йде близько 70 тисяч гривень на місяць. Сама жінка вже не справляється, тому вирішила звернутися за допомогою. Поки притулок не в змозі приймати нових мешканців, але власниця сподівається, що із допомогою небайдужих їм вдасться не лише прогодувати вихованців, а й розширитися. А ще  мріє втілити проект "Куточок добра", щоб діти з батьками могли приїжджати на вихідні та гратися з тваринами.

Щоб допомогти притулку "Best friends" звертайтесь за номером 073 018 03 32.

 Олена Бережнюк, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Щоб не обпікати руки": У Мінсоцполітики просять розширити перелік засобів для орієнтування незрячих
Наступний матеріал
План "Шатун" для Молдови: Як Путін розриває непокірні країни – "Час. Підсумки тижня"
Теги:
Loading...

Київська влада вирішила визнати бездомних котів частиною екосистеми міста

Комфорт для чотирилапих: В Ужгороді волонтери влаштували благодійну весняну толоку

"Ледве борсалася та скавчала": як з крижаної води діставали переляканого песика