Київська влада вирішила визнати бездомних котів частиною екосистеми міста

  Депутати Київради таким чином підтримали петицію, яка набрала більше 10 тисяч голосів

  На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу депутати підтримали петицію щодо визнання котів частиною екосистеми Києва. Про це повідомляє прес-служба Київради.

  Автор петиції Вікторія Кирилюк зазначила, що у столиці спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів у підвальних приміщеннях житлових будівель. "З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства", – наголосила автор ініціативи.

  За словами Вікторії Кирилюк, також слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації – знищення гризунів.

  На комісії з питань житлово-комунального господарства депутати також заслухали альтернативну точку зору мешканців Дніпровського району. Представники кількох будинкових кооперативів проти, аби безпритульні тварини безперешкодно проживали на дахах та в підвалах, адже можуть бути носіями низки небезпечних хвороб та провокувати алергічні реакції.

  "Ми живемо у великому місті. Хтось висловлюється за, хтось проти. Нам потрібно завжди шукати компроміси і знаходити рішення, які б влаштовували обидві сторони. Всі питання, які відбуваються в місті, надзвичайно важливі. І якщо є підтримка громади тієї чи іншої петиції, ми не можемо залишатися осторонь. Тому профільні комісії мають розглянути звернення щодо визнання котів частиною екосистеми Києва та окреслити план дій", - наголосив Київський міський голова Віталій Кличко.

  Постійна комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу підтримала електронне звернення та доручила виконавчому органу Київради (КМДА) розробити цілісну програму реалізації петиції. Презентувати її мають уже за місяць. Також свій висновок мають надати фахівцям з дотримання санітарних норм.

  Нагадаємо, петиція "Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів" набрала 10117 голосів та була прийнята до розгляду. Із повним текстом петиції можна ознайомитись за посиланням.

  Як повідомляв 5.UA, у 2015 році в Києві відбувся марш за права безпритульних тварин.

  Попередній матеріал
  Австрія швидше видасть Фірташа Іспанії, ніж США – політолог
  Наступний матеріал
  Фракція "Радикальної партії" не обговорювала питання повернення до коаліції – Чижмарь