YouTube / 7 NEWS - The Denver Channel

Київська влада вирішила визнати бездомних котів частиною екосистеми міста

  Депутати Київради таким чином підтримали петицію, яка набрала більше 10 тисяч голосів

  На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу депутати підтримали петицію щодо визнання котів частиною екосистеми Києва. Про це повідомляє прес-служба Київради.

  Автор петиції Вікторія Кирилюк зазначила, що у столиці спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів у підвальних приміщеннях житлових будівель. "З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства", – наголосила автор ініціативи.

  За словами Вікторії Кирилюк, також слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації – знищення гризунів.

  На комісії з питань житлово-комунального господарства депутати також заслухали альтернативну точку зору мешканців Дніпровського району. Представники кількох будинкових кооперативів проти, аби безпритульні тварини безперешкодно проживали на дахах та в підвалах, адже можуть бути носіями низки небезпечних хвороб та провокувати алергічні реакції.

  "Ми живемо у великому місті. Хтось висловлюється за, хтось проти. Нам потрібно завжди шукати компроміси і знаходити рішення, які б влаштовували обидві сторони. Всі питання, які відбуваються в місті, надзвичайно важливі. І якщо є підтримка громади тієї чи іншої петиції, ми не можемо залишатися осторонь. Тому профільні комісії мають розглянути звернення щодо визнання котів частиною екосистеми Києва та окреслити план дій", - наголосив Київський міський голова Віталій Кличко.

  Постійна комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу підтримала електронне звернення та доручила виконавчому органу Київради (КМДА) розробити цілісну програму реалізації петиції. Презентувати її мають уже за місяць. Також свій висновок мають надати фахівцям з дотримання санітарних норм.

  Нагадаємо, петиція "Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів" набрала 10117 голосів та була прийнята до розгляду. Із повним текстом петиції можна ознайомитись за посиланням.

  Як повідомляв 5.UA, у 2015 році в Києві відбувся марш за права безпритульних тварин.

  Попередній матеріал
  Австрія швидше видасть Фірташа Іспанії, ніж США – політолог
  Наступний матеріал
  Фракція "Радикальної партії" не обговорювала питання повернення до коаліції – Чижмарь