Фото Корреспондент

"Повний штиль": Синоптики назвали причину смогу у Києві

Густий туман у столиці розвіється в разі посилення вітру

Украй низька швидкість вітру або повний штиль є головними причинами густого туману й смогу у столиці. Про це написала синоптик Наталка Діденко на сторінці у Facebook.

"Дим від автомобілів, точніше, гази, плюс різні продукти теплової життєдіяльності міста плюс народ почав нещадно і активно палити зимові рештки на подвір’ях та у дворах. Я живу впритул до приватного сектора, і, відкривши на секунду вікно, дуже жваво його закрила – бо вдихати цей дим просто неможливо. А вітер, як я вже сказала – майже штиль. Застій. Результат – міський смог, дуже неприємне явище. Не лише за запахом неприємне, а й з певними наслідками", – пояснює синоптикиня.

Вона також повідомила, що смог в Києві "розчиниться" у разі посилення вітру.

Водночас, Наталка Діденко порадила таке: "Діти хай, при можливості, посидять вдома. Бо поєднання сильного туману з викидами міста у повітря при майже штилі – це смог, і тому вдихати цю атмосферну какабеку мало того, що неприємно, але ще й може бути шкідливо".

За її словами, таке атмосферне явище також шкідливе для тих людей, які мають проблеми з диханням чи бронхо-легеневі недуги, то можуть бути загострення. Синоптик каже, що поки у столиці відкривати вікна для провітрювання не варто.

Зазначимо, що у столичній адміністрації таке явище назвали типовим для мегаполісів і попрохали водіїв за можливості лишити свої автівки вдома та пересісти на громадський транспорт.

А от у ДСНС прокоментували, що причина неприємного запаху смогу – накопичені субпродукти горіння та вихлопний дим від автомобілів. Там запевняють, що смог розвіється одразу, як зміняться погодні умови. 

Попередній матеріал
Надихнулись "ленінопадом": У Канаді хочуть встановити "падаючого Леніна"
Наступний матеріал
Порошенко бере участь у церемонії вручення Національної премії ім.Т.Шевченка – відео
Loading...

Київ знову накрило смогом - у ДСНС назвали імовірну причину

Київ та середмістя охопив смог – водіїв просять залишити автівки вдома

Париж огорнув рекордний за останні 10 років смог