Пікет під ГПУ
Пікет під ГПУ 5 канал

Отруєння в таборі "Славутич": батьки померлої дівчинки прийшли до ГПУ за справедливістю

Після години пікетування до мітингувальників так ніхто і не вийшов, тож вони самі пішли до прокурорів

"Досить вбивати наших дітей!" – із таким закликом до Генеральної прокуратури звернулися учасники акції, яку організували батьки Маргарити Лукашук. 8-річна дівчинка померла після майже тримісячної коми, причиною якої стало харчове отруєння. В таборі "Славутич" на Київщині, окрім Маргарити постраждали ще 11 дітей, але їх удалося врятувати. Після смерті дитини минуло два місяці, батьки кажуть – розслідування справи не зрушило з місця. Тож чи понесе покарання винний в смерті дитини?

Знайти та покарати винних у смерті 8-річної Маргарити вимагали учасники акції під Генеральною прокуратурою. Ярослав та Юлія Лукашуки, батьки дівчинки, переконані, – їхня дитина могла вижити, якби вчасно отримала належну медичну допомогу. Стверджують, що головного лікаря табору на місці не було, а дитину намагалися рятувати працівники без медосвіти. Батьки запевняють, – ні до, ні після смерті дочки, слідство не просувається.

"...Що будуть вручені підозри тим людям, які це все робили. Які не надавали допомогу, які забезпечували недопуск правоохоронних органів, тієї ж швидкої допомоги, яку ми викликали, а вони не пустили на територію", – пояснює Ярослав Лукашук.

Адвокат Лукашуків, Оксана Соколовська, розповідає, – слідчі із запізненням призначили комісійну судово-медичну експертизу: "Лише через два місяці, хоча відомості до ЄРДР були внесені наступного дня після смерті дитини. І відразу мала бути призначена ця експертиза. Однак, з незрозумілих для нас причин, вона не була призначена, і досі висновків експерта немає".

Після години пікетування під стінами ГПУ, до мітингувальників так ніхто і не вийшов. Тоді вони самі зайшли у будівлю, вимагаючи пояснень від прокурорів.

У зустрічі з генпрокурором їм відмовили, а от прокурор Київської області, після тривалого очікування, таки погодився прокоментувати перебіг слідства. Каже, експертиза просувається, і пришвидшити її прокуратура не може.

"Повністю відпрацювали всі можливі версії, провели всі необхідні слідчі дії. Зараз є необхідність в отриманні висновку експертизи. Після завершення експертизи ми притягнемо винних осіб до відповідальності. Ми не можемо тиснути на експертів, вони є незалежні", – виправдовується Максим Киричук.

Також прокурор запевняє: всі причетні до справи були допитані. З думкою прокурора не погоджується адвокат. Каже, директорку табору досі не допитали, обшук у закладі не провели.

Маргарита – одна з 12 гімнасток, які на початку липня отруїлися під час відпочинку та тренувань у таборі "Славутич" на Київщині. Дівчинка впала в кому. Лікарі столичного Охматдиту більш як два місяці боролися за її життя.

"Чому немає підозрюваних у моїй справі? Чому ніхто не сидить? Хоча б у СІЗО, підозрювані ж повинні бути. Не просто так же вона повітрям отруїлася! І от вони зараз розслідують, повітрям вона отруїлася чи їжею", – питається мати дівчинки.

Результати судово-медичної експертизи у прокуратурі очікують у грудні. Цю інформацію обіцяють оприлюднити.

Ірина Сисак, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Били, підвішували на гачок": 60-річний батько працівниці СБУ розповів про тортури в "ЛНР"
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": українська поетеса, критик, журналіст Леся Мудрак в ефірі "5 каналу"
Loading...
"Не треба чекати чудес": Луценко про розслідування вбивства Павла Шеремета

"Не треба чекати чудес": Луценко про розслідування вбивства Павла Шеремета

Луценко розповів, як Президент відреагував на його заяву про відставку

Луценко розповів, як Президент відреагував на його заяву про відставку

Убивство Гандзюк: у Херсоні закидали фаєрами відділок обласної поліції

Убивство Гандзюк: у Херсоні закидали фаєрами відділок обласної поліції

Справа Гандзюк буде засекречена – Луценко

Справа Гандзюк буде засекречена – Луценко

Генпрокурор Луценко заявив про свою негайну відставку

Генпрокурор Луценко заявив про свою негайну відставку

За справу Гандзюк голови ГПУ, Нацполіції та СБУ звітуватимуть в Раді

За справу Гандзюк голови ГПУ, Нацполіції та СБУ звітуватимуть в Раді