родини військовополнених
родини військовополнених 5 канал

"Немає сил терпіти, поверніть їх": акція на підтримку військовополонених відбулася у Києві

Читайте по-русски
Родичі полонених розповіли, що у всіх державних установах їм просто кажуть очікувати

Акція на підтримку військовополонених відбулася у Києві. Дружини, матері, родичі зібралися, аби нагадати, що досі значна частина наших оборонців у катівнях москалоти. Усі спроби, розповідають учасники, достукатися у двері державних установ та міжнародних організацій завершувалися відповідями - чекайте. Одначе близькі чекати втомилися. На акції побував наш кореспондент Назар Войтенков.

23-й загін морської охорони держприкордонслужби, 36-та бригада морпіхів, 555-й Маріупольський госпіталь, 12-та бригада Національної гвардії та навіть музиканти духового оркестру – усі вони були у складі гарнізону Маріуполя. Значна частина військових досі у полоні москалоти, а родичі, які щодень чекають новин про обмін, так і не знають усієї інформації. Аби нагадати про своїх рідних – виходять на акцію.

"Тому, що вже немає сил ні терпіти, ні мовчати. Тому ми будемо як от на роботу – кожного дня ходити і кричати і благати поки нас не почують і не звільнять наших дітей", – каже мати військовополоненого Олена Юрченко.

Частина присутніх – близькі полонених із 57-ї бригади. Остання згадка про оборонців була у червні, Луганський напрямок. Після боїв за Тошківку вважають зниклими безвісти 231 людину. Як говорять родичі захисників, жодного полоненого у цій бригаді відтоді Міжнародний комітет Червоного Хреста не підтвердив.

"Вимагаю провести дії щодо того, щоб надали запити Червоний Хрест, ООН і перевірили полоненихна привід 57-ї бригади, хто там дійсно знаходиться, щоб нам їх показали, надали з ними якесь листування – хоч що-небудь. Ми чекаємо четвертий місяць", – вимагає дружина військовополоненого Анастасія Федоренко.

"Ми не можем чекати – ідуть холода, тим більш було поранення, є контузія. Шо там, як з їми там. Це ж рашисти! Вони... Вони... Вони непередбачувані, вони можуть зробити все, що завгодно з нашими дітьми. Вони живі! Їм помогти вийти з полону і ступити на нашу рідну українську землю. Обійняти свої родини – все", – просить родичка військовополоненого Анжела Мусенян.

Сини, чоловіки, батьки, шукають навіть хрещеного. Юлія востаннє чула про свого, коли той був у полоні в Оленівці. Служив у 74-му розвідувальному батальйоні. Разом із побратимами вийшов 20 травня з Азовсталі.

"Досі не повернувся. Через інших рідних його побратимів, які виходять інколи на зв'язок ми знаємо, що він був до недавнього часу в Оленівці. Де він зараз перебуває ми не знаємо", – каже родичка військовополоненого Юлія Твєродхлєбова.

Наразі матері, дружини, родичі готові продовжувати такі акції щодень, аж доки татусі, чоловіки та сини не повернуться додому.

"Коли сина запитали яке саме більше його бажання, він сказав: «Я хочу, щоб тато повернувся». Ми всі його ждемо, ми хочемо, щоб він повернувся і хочу нам допомогли його визволити", – розповідає мати військовополоненого Валентина Мельниченко.

"Коли я розповідала у поліції за свого чоловіка і за свого сина, вони мені сказали, що ви можете пишатися своїми чоловіками. І я дійсно пишаюся своїми чоловіками!" – каже дружина військовополоненого Людмила.

Назар Войтенков, Валентин Стрєльцов, "5 канал"

Нагадаємо, Україна змогла повернути з російського полону низку захисників Маріуполя.

Як повідомляв 5.ua, Катерину Поліщук, більш відому як "Пташка" з "Азовсталі, визволили з російського полону.

Також, у рамках обміну полоненими до України повернулися командир полку "Азов" Денис "Редис" Прокопенко, Сергій "Волина" Волинський та Святослав "Калина" Паламар.

Нагадаємо, засуджених до страти в так званій "днр" трьох іноземних добровольців визволили – за сприяння Саудівської Аравії.

Як повідомляв 5.ua, Єрмак підтвердив інформацію, що українських військових було обміняно на кума путіна – віктора медведчука.

Також, п'ятеро командирів полку "Азов" перебуватимуть у Туреччині до кінця війни під протекцією Ердогана.

Нагадаємо, серед 215 українських захисників, яких шляхом обміну було визволено з російського полону, були воїни, що пережили влаштований росіянами теракт в Оленівці

Також, опубліковано список усіх визволених з полону оборонців.

Як повідомляв 5.ua, у ході обміну полоненими визволили і медика Мар'яну Мамонову, яка на 9 місяці вагітності.

Попередній матеріал
Катували струмом: у Козачій Лопані працювала російська фабрика тортур – "Час новин: підсумки"
Наступний матеріал
Може живити світлом всю Європу: як рашисти перетворили Енергодар на ядерну бомбу – сюжет
Loading...
В його світлинах – оборона "Азовсталі": що "Орест" розповідає про полон – "Незламна країна"

В його світлинах – оборона "Азовсталі": що "Орест" розповідає про полон – "Незламна країна"

У ДПСУ розповіли про стан прикордонників, яких звільнили з полону

У ДПСУ розповіли про стан прикордонників, яких звільнили з полону

Окупанти змушують українських військовополонених брати участь в псевдореферендумах

Окупанти змушують українських військовополонених брати участь в псевдореферендумах

У звільнених полонених "Азова" критична анорексія – Патронатна служба

У звільнених полонених "Азова" критична анорексія – Патронатна служба

Визволений з російського полону британець розповів про катування і побиття

Визволений з російського полону британець розповів про катування і побиття

Дочекалася з російського полону – матір "азовця" Самойленка у марафоні "Незламна країна"

Дочекалася з російського полону – матір "азовця" Самойленка у марафоні "Незламна країна"