Лікарня
Лікарня "5 канал" / Ганна Рибалка

"Нехай помирає вдома": на Київщині пацієнта з пневмонією відмовилися везти до лікарні через брак ліжок

  Читайте по-русски
  Диспетчерка "швидкої" у розмові каже, що місця для "людей з підозрою" на Київщині закінчилися, тому що робити з пацієнтом – вона не знає

  У ЗМІ оприлюднили запис розмови одного з сімейних лікарів та диспетчера "швидкої допомоги" про госпіталізацію чоловіка з двобічною пневмонією та підозрою на COVID-19. У ході розмови виявляється, що таких пацієнтів немає куди класти, адже в лікарнях Київської області закінчилися вільні ліжка.

  Таку розмову між сімейним лікарем із Софіївської Борщагівки та диспетчеркою Київської обласної станції швидкої медичної допомоги опублікував у себе на Facebook-сторінці журналіст Андрій Павловський.

  Розмова сталася 3-го вересня. Пацієнт, про якого йдеться – 93-річний чоловік із підтвердженою двосторонньою пневмонією. Разом із тим, ПЛР-тестування на коронавірус він не проходив. Хворий скаржиться на задуху. Його легені уражені на 70%.

  Сімейний лікар наполягав на госпіталізації хворого, однак диспетчерка "швидкої" зазначила, що місця для "людей з підозрою" в Київській області закінчилися, тому що робити з пацієнтом – вона не знає.

  "Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома?" – запитав сімейний лікар.

  На це йому відповіли, що "допомогти не можуть". За словами диспетчерки, пацієнтів, що мають пневмонію, але не мають підтвердженого тесту на COVID-19, у лікарні просто не кладуть. 

  У ході розмови також стало зрозуміло, що у лікарів "швидкої допомоги" немає експрес-тестів на коронавірус.

  • Реакція влади

  Тим часом голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький зазначив, що це питання буде обговорено на комітеті. Зокрема, влада планує запросити актуальні дані щодо заповненості ліжок у лікарнях Києва, де приймають хворих на коронавірус.

  "Якщо підтвердяться факти з журналістського розслідування і ми переконаємося, що офіційні дані не відповідають реальній ситуації, то комітет відреагує максимально жорстко й буде вимагати негайного звіту глави МОЗ і його представників", – пообіцяв Радуцький.

  Додамо, що на брифінгу 5 вересня міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив, що кількість ліжок "можна розширювати скільки завгодно".

  Офіційна інформація від Київської ОДА на сьогодні каже про те, що лише третина ліжок в лікарнях регіону заповнені.

  Попередній матеріал
  Масштабну пожежу на Харківщині нарешті вдалося загасити
  Наступний матеріал
  Окупанти знову порушили "перемир'я" на Донбасі – загинув український воїн
  Loading...