Донорство
Донорство 5 канал

Лікарі б'ють на сполох: в "Охматдиті" кардинальний брак донорів крові

У лікарні не встигають закривати потреби в крові, бо нині "Охматдит" переповнений пацієнтами

У столичній лікарні "Охматдит" склалась критична ситуація із донорською кров’ю. Її запаси скінчилися, а охочих її здати - замало, бідкаються лікарі. Вони закликають усіх небайдужих ставати донорами, передає "5 канал". 

Нині крові бракує у відділеннях дитячої онкології, токсикології та комплексної терапії.

"Один донор у нас йде на одну дитину, але деяким нашим маленьким пацієнтам потрібно переливання кожних два дні, і цьому пацієнту треба два донори на тиждень. На жаль, ми відчуваємо саме нестачу донорів на еретроцити і тромбоконцентрат", - каже лікар відділення трансфузіології НДСЛ "Охматдит" Інна Вільшанівська.

Тромбоцитів найбільше потребують пацієнти онковідділення після хіміотерапій і у великих кількостях. До того ж, термін зберігання тромбоцитів досить короткий.

Бракує донорів і на повний забір крові - 450 мілілітрів.

"Ми вичерпали всі свої резерви. У порівнянні навіть з минулим роком, вересень-жовтень у нас від донорів не було відбою, були заповнені коридори. На сьогоднішній день – порожньо", - розповідає Дмитро Перетятко, завідувач відділення трансфузіології НДСЛ "Охматдит".

Керівник донорської станції розповідає: не встигають закривати потреби в крові, бо нині "Охматдит" переповнений пацієнтами.

Загалом на день приходить близько 20 донорів поділитися кров'ю у Центр крові "Охматдиту". Утім щоб забезпечити усі потреби маленьких пацієнтів, потрібно щонайменше втричі більше донорів.

Оптимальна кількість - до 60 донорів на день, підраховують лікарі. Тож закликають здавати кров. В "Охматдиті" на добровольців чекають по буднях з 9:00 до 12:30 дня.

"Один раз сюди потрапити, щоб подивитись на страждання цих дітей - мотивації вистачає. Поки що замінника крові не знайшли, тому треба допомагати", - переконує донор Сергій Головко.

Донором може стати здорова людина, яка старше 18 років і з вагою не менше 50 кілограмів.

Діана Наконечна, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Масштабна пожежа на арсеналі: під Вінницею вибухають військові склади – відео
Наступний матеріал
Масштабна пожежа на арсеналі під Вінницею: що відомо натепер та коментарі з місця подій
Loading...