Київська поліція сьогодні стерегтиме кінного Щорса від "ОУН"

  Якщо активісти порушуватимуть порядок – поліція обіцяє діяти "в межах закону"

  Поліція Києва сьогодні забезпечуватиме правопорядок та безпеку громадян біля пам'ятника радянському полководцю Миколі Щорсу, який погрожують сьогодні повалити активісти "Добровольчого руху ОУН". Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на речницю ГУ Нацполіції Києва Оксану Блищик.

  Жінка пояснила: "Поліція на місці події буде виконувати свою безпосередню функцію – забезпечувати правопорядок і безпеку громадян. Наше завдання – не допустити правопорушень. Якщо активісти будуть порушувати порядок, то поліція діятиме в межах закону України "Про Нацполіцію", Кримінального й Адміністративного кодексів України".

  Раніше лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський заявив про намір 30 червня увечері демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу в центрі Києва. Цю акцію вони хочуть приурочити до річниці від дня народження командувача УПА Романа Шухевича. При цьому перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс наголосив: пам'ятник Щорсу буде демонтований та перенесений у майбутній музей декомунізації, однак наразі він захищений законом і внесений до Реєстру об'єктів культурної спадщини національного значення. "Як тільки Міністерство культури змінить статус пам'ятника – ми його демонтуємо", – запевнив чиновник. У КМДА сподіваються залагодити всі формальності і прибрати монумент із бульвару Тараса Шевченка до Дня Незалежності України.

  Нагадаємо, у столиці України точиться суперечка щодо пам'ятника радянському полководцю Миколі Щорсу.

  Попередній матеріал
  Кремль захотів переговорів з НАТО
  Наступний матеріал
  "Результат вже бачу" – тренер юнацької чоловічої збірної з баскетболу розповів, як команда готується до ЧЄ в Македонії

  Що чекає на пам'ятник Щорсу в Києві

  Радянські примари Києва: що чекає на пам'ятник Щорсу

  У Чернігові повалили погруддя радянським діячам Щорсу та Кропив'янському

  У КМДА розповіли, чи торкнеться декомунізація пам'ятника Батьківщині-матері