Смог у Києві
Смог у Києві Обозреватель

Киян попереджають про "метеорологічну димку": які поради лікарів

Синоптики прогнозують, що відповідний рівень забруднення може протриматися у столиці до кінця тижня

Станом на 10 серпня у Києві спостерігаються погодні умови, які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря – метеорологічній димці. Про це попереджає прес-служба КМДА.

Посилаючись на український гідрометцентр, у міській адміністрації зазначають, що спекотна погода та рівень забруднення (з можливою тенденцію до подальшого зростання) утримаються до кінця поточного тижня. Саме це може призвести до утворення метеорологічної димки.

"Так, протягом 9-10 серпня перевищення максимальних значень ГДК (гранично допустима концентрація) оксидом вуглецю – 1-2,6 в районах Бесарабської площі, Деміївської площі, площі Перемоги, Оболонського проспекту, вулиць Академіка Стражеска, Довженка та Скляренка", – відзначили в КМДА.

Нині фахівці Держспоживслужби у Києві здійснюють контрольні заміри повітря, аби перевірити наявність у повітрі концентрації шкідливих речовин.

"Лікарі радять у такий період обмежити перебування на сонці, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок. За можливості, використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря", – радять у КМДА.

Також за сильної спеки фахівці радять наступне:

 1. Обмежити перебування на вулиці, особливо з 11:00 до 17:00, знизити фізичні навантаження до мінімуму.
 2. При перебуванні у приміщенні необхідно забезпечити його оптимальну температуру, за можливості ввімкнути вентилятори (підлогові, настільні) або кондиціонери.
 3. При виході на вулицю рекомендується одягати легкий одяг з натуральних тканин світлого забарвлення, бажано, щоб воріт одягу не був тугим.
 4. На вулиці обов’язково потрібно користуватися головним убором (капелюх, панама, хустка тощо), сонцезахисними окулярами, парасольками.
 5. Протягом дня рекомендується за можливості прийняти душ з прохолодною водою.
 6. Поїздки транспортом слід обмежити або планувати їх у ранковий або вечірній час, коли спека спадає.
 7. Прийоми їжі бажано виключити у найспекотніший час дня та перенести їх на ранок і вечір. Необхідно особливо дотримуватись гігієнічних і технологічних вимог приготування страв та зберігання їжі.
 8. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується вживати велику кількість рідини: води, чаю, морсу, молочнокислих напоїв з низьким вмістом жиру, відварів із сухофруктів, вітамінізованих напоїв, уникаючи вживання газованих напоїв і рідини з підвищеним вмістом цукру, енергетичних та алкогольних напоїв.
 9. Для дотримання питного режиму: необхідно випивати до 1,5 літрів рідини на добу. Разом із цим необхідно пам’ятати, що збільшувати кількість споживання води не варто людям із захворюваннями нирок і серцево-судинної системи.
 10. Купання та водні процедури на відкритому повітрі варто проводити тільки в місцях, відведених та обладнаних для цих цілей, з дотриманням правил організації купання.
 11. Особам, що мають захворювання серцево-судинної і дихальної систем, людям похилого віку, вагітним жінкам та дітям рекомендується не перебувати у спекотні години біля автомагістралей.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Озеленення на мільйон: у Києві на Солом'янці відкрили оновлену площу – ФОТО

Попередній матеріал
Генерал армії США – бійцям АТО: "Ви єдині, хто має справжній бойовий досвід проти ворога"
Наступний матеріал
"Працює одна легеня": поранений на навчаннях ЗСУ оператор Славко потребує допомоги