Електросамокати Bolt
Електросамокати Bolt Bolt

Кличко заявив, що Bolt незаконно запустили прокат електросамокатів – у компанії відповіли

  Читайте по-русски
  Міський голова вважає прокати незаконними. У компанії відповідають – що саме вимоги влади є незаконними

  Компанія Bolt без погодження з владою Києва розмістила в місті пункти прокату електросамокатів. Рух такого виду транспорту в Україні законодавство ніяким чином не регулює, тому столиця не може дозволити компанії надавати відповідний вид послуг. Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко.

  Очільник столиці закликав Bolt прибрати "несанкціоновано встановлені пункти прокату". Та попередив, що у випадку відмови – міські служби зроблять це самостійно.

  "До КМДА надійшли пропозиції на проведення інвестиційного конкурсу на розміщення пунктів прокату електросамокатів – за принципом велопрокату. І конкурс буде проведений, але – після внесення відповідних змін до законодавства України про дорожній рух", – заявив Кличко.

  На цю заяву відреагували у компанії Bolt – свою відповідь надіслали кільком виданням, серед яких LIGA.net.  Наголосили, що прокат електросамокатів в Україні законодавчо не заборонений. А отже, столична влада не має підстав вимагати якихось погоджень із ними.

  Там також нагадали, що за Конституцією діє принцип "все, що прямо не заборонено законодавством – дозволено". А заборони на продаж, прокат та управління электросамокатами – в законодавстві України немає.

  Також у компанії виправили Кличка щодо "пунктів прокату": "За допомогою мобільного додатку клієнт знаходить самокат, який залишив у зручному для нього місці попередній клієнт. Право користувача (мешканця чи гостя міста Києва) залишити електросамокат у певному місці кореспондує його праву як члена громади міста Києва користуватися комунальним (спільним) міським простором".

  Резюмуючи, там зауважили, що влада Києва й особисто Кличко не можуть вимагати дозволів, які не передбачені законом – але вказали, що готові до конструктивної співпраці з місцевою владою.

  Як повідомляв 5.UA, міністр інфраструктури розповів, що передбачає новий законопроєкт про роботу таксі.

  Попередній матеріал
  Протести у Бейруті: більше як 700 людей постраждали у сутичках з силовиками – що кажуть мітингарі
  Наступний матеріал
  Перетин адмінмежі з Кримом: у представництві президента назвали підстави для в'їзду та виїзду
  Loading...