Закінчення карантину
Закінчення карантину shutterstock.com

Кінець локдауну: як кияни повертаються у ТРЦ, кафе та школи

Читайте по-русски
Локдаун закінчився, але в Україні продовжує діяти адаптивний карантин

Життя після локдауну: від сьогодні в Україні припиняють діяти суворі карантинні обмеження. Свої двері відчиняють ТРЦ, кафе та кінотеатри, проте з певним обмеженнями. У крамницях уже можна без проблем придбати одяг, взуття та інші побутові товари, з локдауну виходять і школярі. Кореспондент "5 каналу" Олександр Таран дізнавався, як кияни розпочали понеділок без суворих заборон.

Хоча суворі карантині обмеження припиняють діяти від сьогодні, але з 25 січня в Україні продовжується адаптивний карантин, який діяв до січневого локдауну. Із самого ранку журналіст "5 каналу" вже побував біля двох шкіл. Біля них людно, адже навчання поновлюється в офлайн-форматі.

Учні та батьки зізналися, що насправді цього дня чекали, адже навчатися дітям за комп'ютером складно, розповідають батьки, а діти вже засумували за шкільними партами. Також працівники шкіл розповіли, що для того, аби зменшити контакт між учнями, вони відкрили інші входи, а також всім учням учителі напередодні розповіли правила поведінки, зокрема це носіння маски, дотримання дистанції та дезінфекція рук.

"З 1 по 11 клас, усі класи приступають до офлайн-навчання з дотриманням санітарно-епідеміологічних рекомендацій, входи поділені за навчальними кабінетами. Діти розподілені за навчальними приміщеннями, відповідно, якщо праве крило, то вхід з одного боку, якщо ліве крило, то з іншого", – розповідає Світлана Вакуленко директорка загальноосвітньої школи № 10.

Киянин Петро зазначає: "Дуже радіємо закінченню локдауну, тому що школа є школа, краще з дітьми".

"Мені набридло навчатися вдома, бо треба по всім посиланням заходити… Треба тримати дистанцію, носити маски, мити часто руки з милом", – каже учень 4 класу Олександр Бойко.

Також від сьогодні починають працювати ТРЦ, заклади громадського харчування, зокрема кафе та ресторани, але до 23:00. Під заборою залишаються концерти та дискотеки в нічних клубах. Відновлюють свою роботу й музеї, спортзали та кінотеатри, але з певними обмеженнями.

"Всі ми чекаємо всього закінчення, щоб скоріше це вже закінчилося, хочеться вже свободи більше, хочеться ці маски зняти", – ділиться з глядачами киянин Володимир.

Нагадаємо, МОЗ оновило перелік країн, в яких складна ситуація через поширення COVID-19. Список "червоної" зони збільшився на 2 країни, тепер їх – 68.

Попередній матеріал
Масове тестування: Словаччина до середи планує перевірити на COVID-19 все населення
Наступний матеріал
Степанов розповів, чи планують вводити локдаун навесні в Україні
Loading...

Четвертий день локдауну в Україні: яка ситуація в Києві та реакція містян – включення

У Києві дозволили роботу ковзанок і атракціонів під час локдауну

У Києві закриваються всі новорічні локації

COVID-19 у Києві: за минулу добу ушпиталили 75 пацієнтів

COVID-19 у Києві: найбільша кількість хворих за період пандемії

За минулу добу у Києві захворів 71 медик