5 канал

Хто та чому міг підпалити табір ромів у Києві: розслідування "5 каналу"

У ніч з 5 на 6 квітня поселення ромів у столиці вигоріло вщент. Мешканці табору виїхали з нього за кілька днів до пожежі. Стверджують, що їм погрожували розправою

Роми, поселення яких спалили місяць тому в Києві, тепер вимагають компенсації за знищене майно. Постраждалі вже звернулися із заявою до правоохоронних органів та готові захищати свої права у суді. Чому сталася пожежа і яка справжня причина вигнання ромів – у репортажі "5 каналу".

У ніч з 5 на 6 квітня поселення ромів у столиці вигоріло вщент. Мешканці табору виїхали з нього за кілька днів до пожежі. Стверджують, що їм погрожували розправою. Роми розповідають – донедавна в поселенні проживали із півтори сотні людей. Заробляли збором металобрухту. Кажуть, закону дотримувалися. Але наприкінці березня до них прийшли поліцейські, провели обшук, сфотографували поселенців та взяли відбитки пальців. А згодом завітали четверо у цивільному, які порадили залишити поселення, бо його планують знищити.

"Приїхали пару чоловік і просто безпосередньо сказали, що сьогодні ж прийдуть майданівці, зберуть увесь молодняк і на табір направлять, спалять і виженуть", – розповідає мешканець поселення ромів Володимир. Він один із трьох дітей Рити. Вони жили у таборі близько восьми років. Лише нещодавно отримали документи та соціальні гарантії.

5 канал

Роми припускають, що вигнати їх могли через можливе будівництво на території поселення. Натомість у Дарницькій районній адміністрації факт будівництва заперечують. Більше того, стверджують, що жодних примусових виселень влада не проводила. З ромами намагалися співпрацювати та допомагати. Але ситуація загострилася після того, як до поселення стали прибувати роми, виселені з інших районів Києва.

"До нас приїхала велика кількість громадян, легальними методами вони себе прогодувати не могли. Почався вал скарг на крадіжки особистого майна, на жебракування", – зазначає заступник голови управління з питань сім'ї, молоді та спорту Дарницької райадміністрації Сергій Мегець. Місцеві мешканці сусідам-ромам були не раді. Скаржаться, що після того, як вони оселилися поблизу – криміногенна та санітарна ситуація у районі різко погіршилася. Дехто з місцевих заперечує, що табір могли підпалити навмисно.

Це поселення вважали сезонним, адже більшість людей приїжджали сюди на літні заробітки із Закарпаття. Лише одиниці жили постійно. Серед них і родина Рити. Вони стверджують – їхнє майно знищили навмисне, тому звернулися до поліції і очікують відшкодування. "Якщо поліція не проведе розслідування, не виявить винуватців, то ми будемо йти до Європейського суду, як ми пішли до суду після спалення такого ж поселення перед Євро-2012", – заявляє юрист-аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини Олена Сапожнікова.

5 канал

У поліції натомість стверджують, що звернень від мешканців табору про примусові дії не надходило. А поліцейські до табору приїжджали проводити слідчі дії у іншому кримінальному провадженні.

Олена Бережнюк, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
МЗС має провести аналіз ризиків введення візового режиму з Росією – нардеп
Наступний матеріал
З могили ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського у Києві викрали бронзове погруддя
Loading...