Міжнародний день ромів в Ужгороді
Міжнародний день ромів в Ужгороді 5.ua

Танці, співи та заквітчані вінки на воді: Як в Ужгороді відсвяткували Міжнародний день ромів

8 квітня у світі відзначають день ромів як день толерантності, пізнання традицій та мирного співіснування

Міжнародний день ромів відсвяткували в Ужгороді. Більше тисячі представників цієї народності з'їхалися з усієї області, щоб продемонструвати об'єднання громади. Про таке повідомляє прес-служба "5 канал"

Закарпатські роми зібралися на центральній площі міста, співали народних пісень, танцювали, а потім пройшлися пішою ходою вулицями Ужгорода. З пішохідного мосту вони спустили на воду кілька вінків із квітів, які мають символічне значення для цієї спільноти.

Віктор Човка, громадський діяч ГО "Гідність", каже: "Одна з традицій – це є спущення вінків до річки, у нас спускають вінки, а в Європі спускають квіти до річки, не знаю чому, але у нас віночки. Це символ також об'єднання, як річка з'єднується з морем, море з океаном, це також символізує об'єднання усіх народів, не всіх народів, а ромського народу, який розпорошений по всій планеті Земля".

Довідка. У 1971 році у Великій Британії відбувся перший міжнародний конгрес ромів, на якому гостро порушили проблемні питання життя цього численного етносу. Відтоді 8 квітня у світі відзначають день ромів як день толерантності, пізнання культури, традицій та мирного співіснування. 

Попередній матеріал
"Євробачення-2017": в "Борисполі" силовики супроводжували "офіційні делегації" та тренувалися вгамовувати натовп
Наступний матеріал
Кросівки майбутнього: Adidas презентував перші у світі кросівки з технологією 3D-друку
Loading...

Вбивство дівчинки на Одещині: поліція охороняє ромів від місцевих жителів

У Тульській області ОМОНівці побили ромів, які влаштували протести

З Франції до Румунії депортували 250 ромів