Кадри з фільму "В'язні Кремля" 5.ua

Документальний фільм про в'язня Кремля: у Києві представили стрічку про журналіста Сущенка

На презентації були присутні і дипломати, яких закликали чинити тиск на Росію і надавати максимального розголосу темі українських бранців

У Києві презентували документальний фільм про журналіста Романа Сущенка, якого вже більше чотирьох місяців тримають у московській буцегарні за підозрою у шпигунстві. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, на фільм запросили іноземних дипломатів із закликом чинити тиск на Росію і надавати максимального розголосу темі українських бранців, яких незаконно тримає за ґратами країна-агресор.

Післязавтра Романові Сущенку виповниться 48 років. Це буде день народження, коли торт можливий тільки на малюнку. І дарувати можна лише листи. Саме такий лист із малюнком до татового дня народження зробив дев'ятирічний син Максим. Уже більше чотирьох місяців єдина розрада сім'ї Сущенків – листи з московської в'язниці. Ані побачення з рідними, ані телефонні дзвінки не дозволені.

"Раз на місяць, на півтори місяці ми отримуємо від нього листи. Пише про свої спогади, про те, як виглядає камера, як він її називає..", – розповідає донька Романа Юлія Сущенко.

Від 30 вересня минулого року Роман Сущенко за ґратами. Затримали його в Москві, куди журналіст поїхав під час відпустки відвідати родичів. Стаття  "шпигунство" у Росії передбачає 20 років позбавлення волі. Наразі триває досудове слідство, а далі має початися суд, у закритому режимі.

Адвокат Сущенка Марк Фейгін каже: "Робиться вигляд великого розслідування. А в нас уже два місяці не було жодних слідчих дій. Роман сидить, книги читає. Цікаво, що кожного разу, коли строк утримання подовжують, я наполягаю на зміні запобіжного заходу на такий, що не пов'язаний із триманням під вартою, на домашній арешт. Якщо ви нічого з ним не робите, чому він не може жити в готелі при консульстві?"

Чому затягують справу та як вітчизняні дипломати вирішують це питання – дивіться у сюжеті:

Ольга Петрів та Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Земля під Авдіївкою всипана тілами бойовиків – армійці
Наступний матеріал
"Жертви кремлівської авантюри в Україні" – у штабі АТО звітують про численні втрати бойовиків у районі Авдіївки
Loading...

Незаконно затриманому в РФ журналістові Сущенку вкотре подовжили арешт

Порошенко написав листа затриманому в РФ українському журналісту Сущенку

Ми сильніші за кремлівські грати: Як небайдужі підтримують Романа Сущенка