Столична вулиця
Столична вулиця Скріншот відео

"Дерева не витримують": яким повітрям "дихає" Київ улітку – сюжет

Серед найбільш уражених ділянок столиці – Бесарабська та Деміївська площі, бульвар Лесі Українки та проспект Перемоги

Вихлопні гази, пил та спека неабияк дошкуляють киянам влітку. Столичні дороги називають однимиіз найбільш забруднених в Україні. Подекуди вміст діоксиду азоту ушестеро перевищує гранично допустиму норму. Години, проведені в столичних заторах, можуть спричинити навіть хвороби дихальних шляхів. Детальніше про стан повітря у столиці – в сюжеті "5 каналу".

Щодня фахівці Центральної геофізичної обсерваторії вимірюють рівень забрудненості повітря Києва. Для цього беруть зразки з ґрунту, асфальту та рослин восьми районів міста.

"Центральна геофізична обсерваторія проводить обстеження за забрудненням атмосферного повітря на 16-ти постах в місті Києві (охоплено 8 районів столиці – 5.UA). Основними забруднюючими речовинами в повітрі міста є формальдегід, це речовина 2-го класу небезпеки і діоксид азоту, це речовина 3-го класу небезпеки", – пояснила начальник Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Ніна Ротич.

Саме шкідливі викиди автівок забруднюють повітря столиці на 90%. За словами фахівців, дороги з великим скупченням авто найбільш шкідливі для людей. А убезпечити себе від брудного повітря неможливо.

Накопиченню шкідливих речовин у повітрі сприяє і спекотна погода. Коли ж рівень концентрації шкідливих речовин в атмосфері перевищує норму у столиці, з'являється імла та приземні серпанки, які погіршують видимість.

"Усі забрудники, які потрапляють в атмосферу, вони нікуди не зникають. Вони зависають, власне, над тими ділянками, де вони утворюються, відповідно, стан набагато погіршується. Київ перетворився на таку клоаку автомобільну, і ситуація з кожним роком погіршується", – пояснив еколог Олександр Соколенко.

Найбільш уражені ділянки – Бесарабська та Деміївська площі, бульвар Лесі Українки, проспект Перемоги і академіка Палладіна, вулиці Довженка, Попудренка, Скляренка та Оболонський проспект. Від скупчення загазованості в середмісті чи не найбільше потерпають каштани. Незабаром вони взагалі можуть зникнути з головної вулиці столиці.

"Критична ситуація в місті, адже дерева – вони не витримують тієї загазованості, яка є на головних вулицях столиці. Ми намагаємося збільшувати кількість висаджених дерев, і зменшувати кількість аварійних дерев", – розповіла начальник зв’язків із громадскістю КО "Київзеленбуд" Карина Конопленко.

А от кияни на брудне повітря майже не зважають. Кажуть, що з роками звикаєш і навіть не помічаєш загазованості. Хоча й про деякі симптоми захворювань від забрудненого повітря знають.

"Я, наприклад, не відчуваю, бо воно вже приїлося все в повітрі. Люди скаржаться на те, що в них болить голова не тільки від їхніх різних хвороб, а й від того, чим ми дихаємо", – зазначила киянка Катерина Кучерява.

Та попри це Київ досить зелене місто. На одного киянина припадає 20 квадратних метрів зелених насаджень. Тоді як у Лондоні та Берліні ця цифра вдвічі менша.

Валерія Павленко, Віктор Сніжко, Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також:

Сміттєві пакети, гумові рукавички, обгортки від цукерок: У Києві пройшов показ екоодягу

показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/

Попередній матеріал
Чотири роки після визволення Маріуполя: які нині настрої у місті
Наступний матеріал
"Гримчак у легкому шоці": експерти спрогнозували, хто стане наступником Жебрівського

Стічна канава замість річки: на Черкащині селяни задихаються від смороду місцевої водойми

Київрада вирішила відмовитися від поліетиленових пакетів: чи готові містяни та магазини

Поліетилен як губка притягує токсини: експерт розповіла, як Україні відмовитися від одноразових пакетів

У Києві учасники акції закликали світову спільноту звернути увагу на бранців Кремля

Підозра на кір: на Київщині школяра терміново госпіталізували під час ЗНО

Для когось свято, а комусь – відлуння війни: чому в Києві не карають за вибухи салютів