Депутатів Київради зобов’язали повідомляти про "конфлікт інтересів"

  Під час сесії 12 листопада депутати Київської міської ради прийняли новий регламент роботи міськради. Відповідно до нової редакції документу, столичні депутати тепер зобов’язані інформувати про особисту зацікавленість у прийнятті того чи іншого проекту рішення перед його розглядом на постійних комісіях або сесіях.

  Таку пропозицію внесла депутат Галина Янченко.

  "Нововведення торкнулись розділу "прав та обов’язків депутатів Київради". Так, відтепер зацікавлені в прийнятті певного проекту рішення депутати зобов’язані заявити про це або письмово повідомити головуючого для публічного оголошення. Також такому депутату рекомендується утриматись від голосуванні з даного проекту рішення. Я ж особисто відстоюватиму дотримання цих норм у Київраді", – зазначила журналістам автор правок Галина Янченко після ухвалення рішення Київрадою.

  Зокрема, проект нового регламенту чітко тлумачить "зацікавленість депутата". Так, депутат вважається зацікавленим, якщо він відповідає хоча б одній з ознак:

  - має відносини з юридичною чи фізичною особою в інтересах, якої може бути прийнято рішення Київської міської ради, 

  - сам (чи разом із членами) сім'ї володіє часткою статутного капіталу товариства, інтереси якого стосуються рішення, 

  - є близькою особою (родичем) громадянина в інтересах якого може бути прийняте рішення Київради.


  "Нові норми в регламенті є без перебільшення революційними. Ні для кого не секрет, що більшість депутатів приходить до Київради аби наповнити власні кишені та лобіювати проекти, напряму пов’язані з власним бізнесом або бізнесом своїх покровителів. Новий регламент дасть змогу зрозуміти кого захищають депутати – громаду Києва чи свої кишені" - підсумувала Янченко.

  Раніше повідомлялось про організацію новорічних свят у столиці Мистецьким  проектом  FolkUkraine, Міжнародним фестивалем "Країна мрій", а також представниками соціально-відповідального бізнесу.

  Попередній матеріал
  Керівник Тернопільскої ОДА добровільно пішов у відставку
  Наступний матеріал
  Нацбанк підвищив облікову ставку