Нацбанк підвищив облікову ставку

  Національний банк України з 13 листопада підвищив облікову ставку з 12,5% до 14%.


  Про це повідомляє прес-служба НБУ.

  "Правління Національного банку прийняло постанову "Про регулювання грошово-кредитного ринку" від 12 листопада 2014 року № 719, якою зокрема передбачено встановити з 13 листопада 2014 року облікову ставку в розмірі 14%", - сказано в повідомленні.

  Із 17 липня цього року розмір облікової ставки становив 12,5% річних.

  Як зазначається, приріст індексу споживчих цін у річному вимірі в жовтні збільшився до 19,8% порівняно з 0,5% у січні.

  "Прискорення інфляції відбувалось як за рахунок підвищення адміністративно регульованих цін та тарифів внаслідок проведення непопулярних, але необхідних реформ, так і через знецінення обмінного курсу гривні відносно долара, яке за січень - жовтень 2014 року становило 58,9%", - розповіли в Нацбанку.

  Останнє було пов'язане з порушенням рівноваги на валютному ринку України внаслідок накопичених в попередні роки зовнішніх дисбалансів, а також з огляду на погіршення очікувань на фоні соціально-політичних та військових подій в Україні.

  "Надскладними залишалися умови функціонування реального сектору економіки, що також негативно позначалося на вартості гривні. Попри суттєві реформістські зусилля уряду та Національного банку основні макроекономічні показники мають тенденцію до погіршення", - поскаржилися в НБУ.

  Зокрема зниження реального ВВП у ІІІ кварталі становило 5,1% порівняно з 4,6% та 1,1% у ІІ та І кварталах 2014 року відповідно.

  Як пояснили в Нацбанку, погіршення динаміки сукупного обсягу виробництва зумовлено подіями на сході України, через які значна кількість підприємств не має змоги проводити господарську діяльність.

  Водночас взаємні обмеження у зовнішній торгівлі з РФ зменшують зовнішній попит на продукцію українських виробників.

  Також зазначається, що у липні - жовтні після певного зростання відновився відплив депозитів населення в національній валюті - 16,8 млрд грн.

  Також відновилося домінування чистого попиту на готівкову валюту, який у липні-жовтні становив $1 млрд.

  Починаючи з серпня чиста пропозиція іноземної валюти змінилася чистим попитом на неї і на міжбанківському ринку. За серпень-жовтень його значення становило $4,6 млрд.

  Крім того, погіршення ринкових очікувань та подальша девальвація гривні обумовлюють додатковий інфляційний тиск, який за прогнозами Національного банку залишатиметься підвищеним і на початку наступного року.
  Попередній матеріал
  Депутатів Київради зобов’язали повідомляти про "конфлікт інтересів"
  Наступний матеріал
  Кримські татари можуть створити власний батальйон