5 канал

Борг за гарячу воду: у КМДА пояснили, звідки взялися нарахування у платіжках

Люди нагрівали воду, користуючись газовою плитою, тому йде донарахування за газ – Пантелеєв

Столична влада рекомендує киянам встановлювати газові лічильники для уникнення додаткових нарахувань за газ через відсутність гарячої води. Про це пише "Укрінформ".

"Існує законодавча норма, яка говорить про те, що за відсутності гарячого водопостачання вважається, що люди нагрівають воду, користуючись газовою плитою. Тому іде донарахування за газ", – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, нині в Києві 780 тисяч абонентів газу, з яких 187 тисяч – з квартирними лічильниками, а 260 тисяч – мають будинковий облік.

"В таких будинках ніяких донарахувань не відбувається, бо є квартирний облік, або є будинковий, то там нараховується за фактичне споживання", – зауважив заступник голови КМДА.

Втім, за словами Пантелеєва, є 316 тисяч особових рахунків, які не мають обліку.

"Київгаз за програмою, затвердженою НКРЕКП, до кінця 2021 року зобов’язаний встановити лічильники в кожну з цих 316 тисяч квартир. Така робота відбувається, за цей рік встановлено 22 тисячі лічильників і цей процес триває", – зауважив він.

Пантелеєв розповів, аби споживачам встановити лічильників, потрібно звернутися в сервісні центри "Київгазу" із заявою про встановлення лічильників у квартирі. 

"Дуже багато випадків, коли люди відмовляються від встановлення лічильників газу, з різних об’єктивних або суб’єктивних причин, або ремонт, або вважають, що будуть платити більше за лічильником. Але як показує практика і такі випадки з донарахуваннями, все ж таки правильно мати облік і сплачувати за фактично спожитий газ. Тому є законодавча норма про донарахування, змінити ми її не можемо. Але для того, щоб вирішити питання в подальшому, єдиний правильний рецепт – це облік в квартирі. Тому хто бажає – звертається в "Київгаз" і встановлює безкоштовно лічильник", – пояснив Пантелеєв.

Нагадаємо, станом на кінець серпня 2018 року заборгованість громадян України за оплату житлово-комунальних послуг склала 38,4 млрд грн. Якщо порівнювати з попереднім місяцем, ця цифра є нижчою на 0,8%.

Також дивіться фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Керченське судно "Норд" – піде з молотка
Наступний матеріал
Зупинили серце на годину: в Україні провели складну операцію

За три-чотири дні в Києві відновлять гаряче водопостачання – КМДА

Вмикати раніше немає сенсу: у КМДА сказали, коли кияни отримають гарячу воду

Міністр соцполітики розповів, у скільки йому обходяться комунальні послуги

У КМДА розповіли, що повернуть гарячу воду в Києві через суд

Станом на кінець літа українці заборгували за "комуналку" майже 38,5 мільярдів

"Уряд допоможе": Гройсман пообіцяв гарячу воду для киян до кінця тижня